Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Planowali społeczny ogród warzywny, który powstanie tuż obok pływalni w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Planowali społeczny ogród warzywny, który powstanie tuż obok pływalni w Parku Kasprowicza
10-08-2014 00:31   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Parku Kasprowicza odbył się nie tylko jak co tydzień Targ Śniadaniowy, ale również warsztaty projektowania ogrodu społecznego, który powstanie na terenie pływalni letniej.

Członkinie Kolektywu Kąpielisko w sobotę zorganizowały przy okazji Targu Śniadaniowego warsztaty projektowania ogrodu społecznego, który ma powstać na terenie pływalni letniej. Więcej o sprawie pisaliśmy we wtorek, o czym szerzej w artykule: Pływalnia w Parku Kasprowicza zmniejszy się o 1600 m kw. Kolektyw Kąpielisko stworzy ogród społeczny.

Kilka dni temu teren pływalni letniej pomniejszył się o 1600 metrów kwadratowych. Na działce o długości 160 metrów i szerokości 10 metrów Kolektyw Kąpielisko chce posadzić m.in. kapustę, sałatę, słoneczniki i inne rośliny. W miejscu tym ma znaleźć się również grill.

Będzie to wygrodzony teren z osobnym wejściem. Na tym terenie będziemy organizować warsztaty ogrodnicze. Będziemy chcieli zrobić małą architekturę, różnego rodzaju siedziska. Chcemy też zbudować grill. Teren ten mamy dostać od POSiR-u na rok. Mieliśmy ten teren dostać za symboliczną złotówkę, jednak ostatnio dowiedziałyśmy się że będzie to opłata 100 zł/mc - tłumaczy Klaudia Lewczuk z Kolektywu Kąpielisko.

Nasze działania rozpoczęliśmy, kiedy kąpielisko nie działało i miało zostać zlikwidowane. Chcieliśmy stworzyć coś w rodzaju ośrodka kultury. Ludzie w Parku Kasprowicza chodzą na spacery z dziećmi, biegają i jeżdżą na rowerze. Chcieliśmy stworzyć strefę rekreacyjno-wypoczynkową, teren gdzie można wspólnie działać, obejrzeć film lub spektakl teatralny przy grillu - dodaje Klaudia Lewczuk, Kolektyw Kąpielisko.


Komentarze (2)

14-08-2014 00:04:43
Ola - KK
Pływalnia zostaje i bardzo się z tego cieszymy. Nic nie zabieramy a wzbogacamy teren o dodatkowe funkcje. Zresztą to wąski pas na samym skraju terenu pływalni, przy płocie. Nie każdy ma działkę czy balkon, żeby móc hodować własne warzywa, poza tym zawsze można się spotkać i powymieniać doświadczenia ogrodnicze. Zapraszamy wszystkich na następne warsztaty!
10-08-2014 08:37:41
Karol
kapusta - głowa pusta. Dziewczyny - to jest śmieszne, a wręcz tragiczne. Zamieniać pływalnie w ogródek? Mało to jest zielonych ogródków? Ile osób przyszło na wasze śmieszne warsztaty - 5? Tam była, jest i będzie pływalnia. Idźcie sobie na ogródki działkowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: