Na Małeckiego i Dmowskiego powstanie droga rowerowa?
11-07-2014 01:12   Janusz Ludwiczak
Czy na Łazarzu jest wystarczająca ilość dróg rowerowych? Jak sprawują się kontrapasy? Czy dobrze funkcjonuje stacja rowerów miejskich przy Parku Wilsona. To sprawdzili w czwartkowe popołudnie członkowie Sekcji Rowerzystów Miejskich. W trakcie czwartkowego Patrolu Rowerowego pojawił się m.in. pomysł połączenia drogi rowerowej na ul. Hetmańskiej z Dworcem Zachodnim.

Patrole Rowerowe, to wizje lokalne, mające na celu sprawdzenie infrastruktury rowerowej w obrębie danej dzielnicy. Spotkania prowadzone są przez Sekcję Rowerzystów Miejskich i mają charakter otwarty.

W tym roku Patrole Rowerowe postanowiliśmy rozszerzyć na całe Śródmieście, również na Wildę, Jeżyce i Łazarz. Wytypowaliśmy kilka punktów, które chcielibyśmy odwiedzić i sprawdzić jakie popełniono tam błędy lub jak można poprawić elementy infrastruktury. Na miejscu zrobimy dokumentacje i przekażemy ją Zarządowi Dróg Miejskich. Na samym Łazarzu rowerzyści nie mają łatwego życia. Są skrawki dróg rowerowych i jeden kontrapas - wskazuje Cezary Brudka z Sekcji Rowerzystów Miejskich.

Patrol rowerowy przez ponad godzinę sprawdzał jak Łazarz przyjazny jest rowerzystom. Rowerzyści z Parku Wilsona przejechali ulicami Berwińskiego i Wyspiańskiego pod Arenę, a dalej przez Jarochowskiego, Winklera, Głogowską dotarli na Rynek Łazarski, następnie przez Małeckiego dojechali do Dworca Zachodniego.

Pierwszą z wad, jakie zauważyli członkowie Sekcji Rowerzystów Miejskich to stacja rowerów miejskich jaka powstała niedaleko wejścia do Parku Wilsona. Cykliści zauważają, że powstała stacja, a nie ma do niej żadnej drogi rowerowej.

Niedawno pojawiały się propozycje zwężenia ulicy Głogowskiej do jednego pasa i utworzenia drogi rowerowej. Czy to byłby pomysł?

Ulica Głogowska jest główną arterią komunikacyjną, gdzie powinna powstać szeroka i wygodna droga rowerowa, która umożliwiłaby dojazd do zachodnio-południowej części miasta. Droga rowerowa na ulicy Głogowskiej jest możliwa, potrzeba dobrych chęci - sądzi Adam Beim, Sekcja Rowerzystów Miejskich.

Sekcja Rowerzystów Miejskich otrzymała również zgłoszenia od samych mieszkańców. Pojawił się m.in. pomysł połączenia drogi rowerowej na ul. Hetmańskiej z Dworcem Zachodnim.

Skrót rowerowy miałby prowadzić przez ulicę Małeckiego, Rynek Łazarski i Dmowskiego. Na ulicy Małeckiego dałoby się utworzyć ścieżkę dla rowerów - jest tam parkowanie równoległe - uważa Adam Beim.

Patrole rowerowe organizowane są od 2009 roku. Najpierw prowadzone były w centrum przez Sekcję Rowerzystów Miejskich oraz ówczesną Radę Osiedla Rybaki-Piaski. Projekt kontynuowany był w latach kolejnych. Tegoroczna edycja Patroli Rowerowych jest częścią kampanii "Rowerowy Poznań 2014". Wnioski ze spotkań posłużą również do analizy miejskiego "Programu Rowerowego na lata 2007-2015".


Komentarze (5)

11-07-2014 21:30:19
js
@ja zapomnij. Mądrale z ZDM już zdecydowali, że ścieżka na Kolejowej jest niepotrzebna, bo będzie tam ogranicznie prędkości do 30 km/h Poczytaj: http://lazarz.pl/?id=2&nr=4912
11-07-2014 19:00:00
ja
A może by pomyśleć konstruktywnie o drodze rowerowej na ul. Kolejowej?
11-07-2014 10:56:23
Spartianka
królu łazarskiego trollingu polecam lekturę przepisów które nie nakładają obowiązku noszenia kasków i kamizelek. W żadnym cywilizowanym rowerowo kraju nie ma takiego nakazu i nie będzie. Kierowcom się wydaje, że to niezbędny zabieg do poprawienia bezpieczeństwa. Ja wiem co poprawi bezpieczeństwo: -zwiększenie prawidłowo wykonanej infrastruktury - edukacja w zakresie przepisów - przestrzeganie przepisów przez wszystkich: kierowcy jadący według ograniczeń "widzą" to co mają widzieć i wymijają prawidłowo rowerzystów, wiecej rowerzystów czuje się bezpiecznie na ulicy bo nikt nie szarżuje po drogach i nie uciekają na chodniki gdzie są konflikty: rowerzysta-pieszy, a piesi powinni być nauczeni nie łażenia po ścieżkach rowerowych co się nadal nagminnie zdarza. - wzajemny szacunek i poszanowanie ŻYCIA
11-07-2014 10:05:18
Łazarz KING
Sekcja rowerzystów miejskich bez kasków lub jakiegokolwiek oznakowania (żółte odblaskowe kamizelki) ??? Piękny dają nam przykład. Dziadostwo i pełna amatorka !!! Wstyd !!!
11-07-2014 09:11:06
cykl
A z naszej rady osiedla niekogo nie było?!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: