W obawie przed podsłuchami wojsko chce wprowadzić zakaz parkowania na Marcelińskiej
04-07-2014 07:16   Janusz Ludwiczak
Komenda Garnizonu i 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy wystąpiły z wnioskiem o wprowadzenie zakazu parkowania na ulicy Marcelińskiej (pomiędzy Grunwaldzką a Polną). Wojsko obawia się podsłuchów z zaparkowanych samochodów, a także chce udrożnić drogę wjazdową i dojście do Wojskowego Biura Emerytalnego.

Temat ten był jednym z punktów obrad wtorkowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, która miała wydać opinię dotyczącą zmiany w sposobie parkowania pojazdów przy ul. Marcelińskiej i Bukowskiej wokół obiektu wojskowego.

Łazarscy radni wydali opinię negatywną, gdyż na ul. Marcelińskiej brakuje miejsc postojowych. Według Rady Osiedla Św. Łazarz mieszkańcy nie mają gdzie zostawiać samochodów. Również Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald" jest przeciwna wprowadzenia zakazu parkowania na ul. Marcelińskiej, zwłaszcza po stronie południowej (po stronie Cerkwi).

A czy faktycznie wojsko obawia się podsłuchów?

Dzisiejsze technologie umozliwiają łatwe podsłuchiwanie. Budynki i tereny wojskowe są obiektami chronionymi. Każda kontrola, która do nas przyjeżdża wymaga od nas działań zgodnych z obowiązującymi instrukcjami bezpieczeństwa. Jesteśmy zmuszeni, by podjąć kroki w celu administracyjnego uregulowania tych spraw. Nie możemy pozwolić na to, by tuż za ogrodzeniem stały samochody, to jest naruszenie elementarnych zasad ochrony - wyjaśnia Artur Halwa, kierownik Sekcji Ochrony Obiektów 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Zależy nam bardzo, by od strony koszar pas był wolny. Nie ma dojścia do biura emerytalnego. Od Biedronki stoją samochody. Ludzie, którzy są już w określonym wieku nie mogą dojść, bo nie ma drogi dojścia. Za naszych analiz wynika, że parkują tam tylko osoby, które pracują. Mieszkańcy mają swoje rejony, garaże, podwórka i miejsca do postoju. W rejonie budynków i ogrodzenia koszar musi być wprowadzony porządek. Przy wjeździe wjeżdżają pojazdy wielkogabarytowe czy autobusy przewożące orkiestrę. Wyjazd z terenu jednostki musi być udrożniony - przekonuje Artur Halwa z Sekcji Ochrony Obiektów 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.


R E K L A M A

Komentarze (6)

10-07-2014 12:19:19
Dina
i tak zaparkowanie w tygodniu graniczy z cudem,bo stoja samochody trepów przyjeżdzających na szkolenia..
04-07-2014 19:15:51
Jasiek
Równie dobrze trzeba by zlikwidować parkingi na ul. Polnej, Bukowskiej, Kościuszki, Solnej, Szylinga, i wielu wielu innych ulicach. Należy wojsko skomasować i umieścić w jednym miejscu, ponieważ nie wykorzystują swoich budynków nawet w 50 %.
04-07-2014 18:51:49
De.
Trepy to jak zwykle mają nie tak pod kopułą.
04-07-2014 11:50:01
zdrowy rozsądek
ulice dla cywili - wojsko do lasu!!!!
04-07-2014 10:30:40
JS
A czy szanowne trepostwo nie może wynieść się poza granice miasta? Tu tylko przeszkadzają. A zważywszy na poziom wiedzy dotyczący odległości, z której można podsłuchiwać, to skłaniam się do stwierdzenia, że te zielone, śmieszne ludki nie są w ogóle potrzebne. Ich orkiestra potrzebująca komfortowego wjazdu też może się obijać na poligonie w Biedrusku, a nie w centrum Poznania.
04-07-2014 07:27:44
Negatyw
A ja proponuję wszystkie obiekty wojskowe i sprzęt sprzedać i dać posiłki biednym dzieciom. O tym właśnie powinno się rozmawiać!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: