Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

O. Rydzyk jako świnia, której sutek ssie papież w Skalarze. "Nie jest to przedmiot kultu religijnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
O. Rydzyk jako świnia, której sutek ssie papież w Skalarze. "Nie jest to przedmiot kultu religijnego
30-04-2014 13:08   Janusz Ludwiczak
W biurowcu Skalar Office Center mieścił się ogromny obraz "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców", na którym można zobaczyć między innymi o. Tadeusza Rydzyka przedstawionego jako świnie, której sutek ssie papież. Dzieło nie spodobało się Ryszardowi Nowakowi z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, który złożył zawiadomienie do prokuratury o obrazę uczuć religijnych. Prokuratura uznała, że "Ojciec Tadeusz Rydzyk nie jest przedmiotem kultu religijnego". Artystom, grupie The Krasnals sprawa sądowa więc nie grozi.

W biurowcu Skalar Office Center przy zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej znajdował się ogromny obraz "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców", na którym można zobaczyć między innymi o. Tadeusza Rydzyka przedstawionego jako świnie, której sutek ssie papież. Na malowidle znajdują się również Szymon Majewski i Kuba Wojewódzki na jednorożcach, nie brakuje również Grażyny Kulczyk, "Kiepskich", Pudziana pod tęczową flagą czy polityków zarówno z polskiej jak i zagranicznej sceny.

Dzieło nie spodobało się Ryszardowi Nowakowi z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, który złożył zawiadomienie do prokuratury o obrazę uczuć religijnych.

Jak informuje "Głos Wielkopolski" prokuratura uznała, że "Ojciec Tadeusz Rydzyk nie jest przedmiotem kultu religijnego". Artystom, grupie The Krasnals sprawa sądowa więc nie grozi.

Przedmiotem czci religijnej może być postać czczona w ramach danej religii jak Bóg, Matka Boska, Budda. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie jest przedmiotem kultu wiary rzymskokatolickiej - uzasadniał prokurator Paweł Ciesielczyk.

Obraz "Bitwa pod Grunwaldem / Statek Głupców" nawiązuje do słynnego dzieła Jana Matejki i przedstawia wydarzenia oraz osoby, które wpłynęły na losy Polski w ostatnich latach. Wystawę nagrodzoną Nagrodą Arteonu można było do 25 kwietnia oglądać w PBG Gallery Skalar Office Center przy ul. Góreckiej 1. Jednym z eksponatów wystawy jest również obraz zatytułowany "Liga sprawiedliwych / z cyklu Whielcy Polacy", na którym Jan Kulczyk przedstawiony jest jako superman, a Ryszard Grobelny jako batman.

Ryszard Nowak, szef Komitetu Obrony przed Sektami zapowiedział, że odwoła się od decyzji prokuratury.


Komentarze (2)

14-02-2016 11:27:57
niepoprawny politycznie
Gdyby i u nas rządzili w kraju niektórzy np. lewacy , zjednoczona lewica ,liberałowie ,demokraci , partia nowoczesnych i ci razem z Wikingiem Partia Razem- to byśmy mieli podobnie jak na zachodzie obawy , niepewność , wielokulturowość i całą armię obcokrajowców co w przyszłości jest realnym zagrożeniem i strachem ale w realu . Zresztą w swoich kampaniach wyborczych bardzo ubolewali ,że przyjmujemy ich tak mało lub w ogóle nie przyjmujemy . Gdy w Europie będzie dla przykładu kryzys ekonomiczny i gospodarczy to przeciwko komu zwróci swoje niezadowolenie ,oburzenie ta armia już mieszkających w Europie i następnych przybyszów ? Politycy teraz nie kierują się dalekowzrocznością i obawami o swoje dzieci ,wnuki ,kobiety i co będzie za ileś lat z Islamem w Europie i nie chodzi o teorie spiskowe lecz realne zagrożenia które przez niektóre ogłupiałe media są już wyciszane ? Najprościej dla przykładu Niemca , Polaka ,Francuza i tych co mają obawy , wątpliwości ,myśli logicznie ,umie liczyć jeżeli chodzi statystykę dotyczącą wielodzietności ,łączenia rodzin nazwać ksenofobami ,idiotami ,populistami . Nie powierzyłbym bezpieczeństwa takim ludziom jak Pinior ,Kalisz i niektórym politykom , gorliwym feministkom i abderytom akademickim - którzy są oburzonymi mówcami bo dlaczego nie chcemy obcokrajowców . Nie rozumiejąc dlaczego więzienia w walce z terroryzmem i bezpieczeństwem ludzi są niejawne i tajne i poco były stworzone te więzienia . Wysłać ich do rodzin w których zamordowano ich bliskich z rąk terrorystów i niech spojrzą im w oczy i być może staną się normalnymi ,bezstronnymi obrońcami z pytaniem jak będzie Europa w przyszłości ?
30-04-2014 14:18:41
morlock
Teraz by zaistnieć należy "trendy" epatować spotworniałym chamstwem bo turpizm już nie szokuje. Byle z ogólnym nurtem. Smutne, nie śmieszne i takie hmmm, idiokratyczno snobistyczne? O sensie "Niechaj narodowie wżdy postronne..." już w szkołach pewno nie uczą. Po co? Mamy zewsząd "przykłady" jaki my to zaściankowy Naród :-). A głupiemu radość. Howng!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

mar

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał Konkursu Piosenki Przedszkolnej dla dzieci od 3 do 6 latODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowy Wieczór Integracyjny przygotowany przez wolontariuszy CIM HoryzontyODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: