Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obok City Center i Dworca Głównego będzie Rondo Szczęśliwej Podróży i Aleja Króla Przemysła II - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obok City Center i Dworca Głównego będzie Rondo Szczęśliwej Podróży i Aleja Króla Przemysła II
30-04-2014 01:16   Janusz Ludwiczak
Przy centrum handlowym Poznań City Center i w rejonie dworca kolejowego i autobusowego Poznań Główny powstanie Rondo Szczęśliwej Podróży i Aleja Króla Przemysła II - zdecydowali we wtorek miejscy radni.

Przy okazji budowy centrum handlowego Poznań City Center węgierski inwestor Trigranit zmodernizował ulicę Towarową i Matyi wraz ze skrzyżowaniem oraz wybudował 2,5 kilometra nowych dróg. Jedną z nich jest przedłużenie ulicy Towarowej, która docelowo ma prowadzić na Wolne Tory. Do tej pory nowe ulice oraz rondo znajdujące się przy dworcu kolejowym i autobusowym Poznań Główny oraz centrum handlowym Poznań City Center nie miały swojej nazwy.

Miasto zaproponowało, by rondo otrzymało nazwę "Szczęśliwej Podróży", a ulica prowadząca do ronda miałaby nazywać się "Wolne Tory". Natomiast nowa ulica, która jest przedłużeniem Towarowej nazwana zostałaby "Aleją Króla Przemysła II".

Uchwałę w tej sprawie podjęła we wtorek Rada Miasta Poznania.

Rozumiem, że osobom wyjeżdżającym z Poznania życzy się szczęśliwej podróży, ale dla tych co przyjechali? Czy przy lotnisku będzie rondo Szczęśliwego Odlotu? - wskazywał Tomasz Lipiński, Radny Miasta Poznania z PO.

Z kolei radna Lidia Dudziak z PiS uznała, że "w skutek ostatnich wydarzeń w centrum handlowym Poznań City Center nazwanie ronda imieniem "Szczęśliwej Podróży" jest kuriozalne.

Ostatecznie głosami 17 osób powstało Rondo Szczęśliwej Podróży, Aleja Króla Przemysła II oraz ulica Wolne Tory. Przeciw było dwoje radnych: Lidia Dudziak (PiS) i Tomasz Lipiński (PO). Od głosu wstrzymali się Mariusz Wiśniewski (PO) i Adam Pawlik (PiS).

Radni podjęli również uchwałę o likwidacji ulic: Drzewna, Spichrzowa, Magazynowa, które zniknęły wraz z powstaniem centrum handlowego Poznań City Center.

Nowe nazwy ulic wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: