Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Perforado - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Perforado
15-04-2014 13:48   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w Galerii Raczej odbyły się kolejne performance, w ramach których wystąpili trzej polscy artyści.

Na początku Grzegorz Bożek zaprezentował performance pokutny. Artysta zastanawiając się kiedy przypadł szósty dzień wielkiego postu, a kiedy trzydziesty szósty, na ścianie narysował ołówkiem równanie 40+1=41. Powtórzył to 41 razy, czyli dokładnie tyle ile w poniedziałek przypadło dni tegorocznego wielkiego postu. Następnie wyznając zasadę, że "z natury nic nie ginie" narysował 41 zer. Na końcu performer zaprosił chętnych do złamania postu i ulżenia sobie strzelając z łuku do równania 40+1=41.

Dominik Złotkowski swój performance rozpoczął od wyłożenia akwarium, w którym pływała ryba. Następnie pytał wybrane osoby "jakie jest Twoje najskrytsze marzenie". Odpowiedzi zapisywał na kartce. Po zapisaniu wszystkich odpowiedzi kartkę podpalił i wrzucił ją do akwarium z rybką. Z akwarium słomką pobierał wodę, którą następnie wylewał na dłonie osób, które wypowiadały marzenia. W końcu proces ten został przerwany, gdyż życie rybki było ważniejsze. Rybka oczywiście przeżyła.

Natomiast Oskar Chmioła zaprezentował performance zatytułowany "Poznań raczej performance - kreoliz(akcja)". Artysta rozdawał zgromadzonym koperty, w których były pocięte kolorowe kawałki papieru. Chodziło o ułożenie mozaiki na białym płótnie. Okazało się, że są to pocięte kawałki papierowych flag narodowych. Na końcu powstała mapa świata.

Grzegorz Bożek pracuje na polu poezji, którą analizuje za pomocą różnych mediów posługując się malarstwem, video a także wierszem pisanym i performancem. Oskar Chmioła, artysta i pisarz działający na styku sztuk wizualnych i dźwiękowych, a także eksperymentów lingwistycznych odnosząc się w swojej twórczości do kategorii Tajemnicy i Spotkania zaprezentuje działanie "Raczej Poznań performance. Kreolizakcja". Dominik Złotkowski w akcji Oddanie dotknie spraw "związanych z zaufaniem tak granicznym, że zahaczającym o sprawy życia i śmierci"... - informują Agnieszka Szablikowska i Łukasz Trusewicz, kuratorzy wystawy, Galeria Raczej.

Grzegorz Bożek - ur. w 1988 r. w Owczarni na Lubelszczyźnie. Studia odbywa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od roku 2011 inicjuje działania również z Alfredem Jurkowskim.
Autor miedzy innymi wystawy indywidualnej Lublin Owczarnia Kozarów (figury przydrożne), w Kolektywie 1A, Poznań, uczestnik wielu wystaw i festiwali m.in. Ja w centrum pozna(wa)nia, Galeria Post Office,Poznań ; Dziura, Trafostacja Sztuki, Szczecin ; PALS Festival, Sztokholm, Szwecja ; Koło czasu, festiwal performance, CSW Toruń ; Akcja 27, i Performance Platform w Galerii Labirynt, Lublin czy też cyklicznego festiwalu 360 stopni, Galeria Efremova 26, Lwów, Ukraina

Dominik Złotkowski - performer, aktor, nauczyciel akademicki, animator. Autor wielu prac performance, akcji ulicznych, happeningów, sztuk teatralnych. Stale współpracujący z teatrami: Teatr Usta Usta Republika, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Porywacze Ciał. Członek grupy artystycznej Circus Ferus. Uczestnik wielu wystaw, spektakli, wydarzeń, festiwali teatralnych i performance na całym świecie.

Oskar Chmioła - ur.9 marca 1987r. w Lublinie.. Pisarz i artysta wizualny. Obecnie wykonuje "Dedykakcje", bierze udział w quasiteatralnym "projekcie Parsifal", pisze o performance, pracuje nad wydaniem autorskiej płyty performance.
W 2012 roku uzyskał dyplom licencjacki z Techniki i Sztuki Operatorskiej u prof. Andrzeja J. Jaroszewicza na ASP w Warszawie. Autor licznych akcji i wystąpień m.in w ramach Grupy Wyspa, a także wystawach Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki („granica”, „Higiena”, „Żywoty Świętych, poprawione”, "Kohezja", "Szaman miejski"). Uczestnik festiwali Konteksty (Sokołowsko), Interakcje (Piotrków Trybunalski), uczestnik wystaw "Afther the dark" w Barrbican Center ( Londyn) i "Przed..po..zamiast..Wystawa performerska" w Galerii Cicha4, Lublin. Od 2013 roku prowadzi Przestrzeń Performance w Warszawie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: