Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego stanie w centrum handlowym Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego stanie w centrum handlowym Poznań City Center
20-12-2013 00:26   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego - wystawa czasowa zlokalizowana w nowoczesnej instalacji kontenerowej stanie 27 grudnia w centrum handlowym Poznań City Center.

Muzeum połączy innowacyjną technologię oraz multimedia z archiwalnymi materiałami. Stare zdjęcia, charakterystyczne elementy scenograficzne, rekwizyty z Powstania Wielkopolskiego, materiały filmowe i dźwiękowe zaprezentowane zostaną w nowoczesny, interaktywny i niezwykle sugestywny sposób. Celem tej interaktywnej instalacji będzie atrakcyjne pokazanie najważniejszych zjawisk i wątków dotyczących Powstania Wielkopolskiego oraz skłonienie odbiorców do dalszego poszukiwania informacji na ten temat.

Ważnym elementem projektu będzie prezentacja pamiątek rodzinnych, które do tej pory pozostawały jedynie w prywatnych rękach. Nowoczesna technologia pozwoli zeskanować takie obiekty, a następnie zaprezentować je w formie cyfrowej, tak aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli. Osoby, które posiadają pamiątki z tego okresu i chciałby je zaprezentować w Muzeum, proszone są o kontakt mailowy pod adresem: pamiatki@wielkopolskabrand.com lub telefoniczny pod numerem tel. 791 062 515.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego adresowane jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - specyfika wydarzenia, łączenie tradycyjnych form wystawienniczych z innowacyjnymi rozwiązaniami, to atrakcyjny sposób pokazania historii i nawiązania dialogu między pokoleniami.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Agnieszka Wiśniewska, prezes Fundacji Wielkopolska Brand, która jest głównym organizatorem wydarzenia. Konsultantem merytorycznym wystawy jest profesor Zbigniew Pilarczyk.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: