Dopiero w styczniu w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 uruchomiony zostanie szalet
08-11-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
W suterenie kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 trwają prace przy budowie toalety publicznej, w której znajdować będą się również prysznice. Obiekt uruchomiony zostanie najprawdopodobniej dopiero w styczniu.

W maju w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ruszyła budowa toalety publicznej, o czym więcej w artykule: Rozpoczęła się budowa szaletu... w kamienicy przy Rynku Łazarskim.

Prace miały zakończyć się w listopadzie, jednak wszystko wskazuje na to, że obiekt zostanie uruchomiony dopiero w styczniu.

Musieliśmy przedłużyć umowę z wykonawcą. Trzeba było dostosować obiekt do niezależnych od budynku przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Wykonawca będzie musiał wykonać również nowe przyłącza energetyczne. Czekamy na zamienne pozwolenie na budowę. Zrezygnowałem też z ogrzewania elektrycznego, gdyż to rozwiązanie okazało się droższe. Udało nam się udrożnić jeden komin. Na pewno nie wzrośnie koszt inwestycji. Większość prac została wykonana - pomieszczenia były strasznie zawilgocone. Trzeba było wykonać żelowanie i osuszenie metodą iniekcji. Inwestycje może uda się ukończyć jeszcze w tym roku, ale sądzę, że nastąpi to jednak w styczniu - powiedział Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny. W momencie, kiedy powstanie szalet w kamienicy pod "piątką" tymczasowa toaleta w kontenerze ma zostać zlikwidowana. Budowa wc w kamienicy przy Rynku Łazarskim będzie kosztować ponad 700 tys. zł.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

do 25-03-2018
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
V Festiwal Smaków Food Trucków

26

mar

do 28-03-2018
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Sportowy zajączek

17:10
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Muzyki Sakralnej
godz. 17:10 - cz. 1 (sala organowa)
godz. 18:00 - cz. 2 (aula)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: