Dopiero w styczniu w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 uruchomiony zostanie szalet
08-11-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
W suterenie kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 trwają prace przy budowie toalety publicznej, w której znajdować będą się również prysznice. Obiekt uruchomiony zostanie najprawdopodobniej dopiero w styczniu.

W maju w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ruszyła budowa toalety publicznej, o czym więcej w artykule: Rozpoczęła się budowa szaletu... w kamienicy przy Rynku Łazarskim.

Prace miały zakończyć się w listopadzie, jednak wszystko wskazuje na to, że obiekt zostanie uruchomiony dopiero w styczniu.

Musieliśmy przedłużyć umowę z wykonawcą. Trzeba było dostosować obiekt do niezależnych od budynku przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Wykonawca będzie musiał wykonać również nowe przyłącza energetyczne. Czekamy na zamienne pozwolenie na budowę. Zrezygnowałem też z ogrzewania elektrycznego, gdyż to rozwiązanie okazało się droższe. Udało nam się udrożnić jeden komin. Na pewno nie wzrośnie koszt inwestycji. Większość prac została wykonana - pomieszczenia były strasznie zawilgocone. Trzeba było wykonać żelowanie i osuszenie metodą iniekcji. Inwestycje może uda się ukończyć jeszcze w tym roku, ale sądzę, że nastąpi to jednak w styczniu - powiedział Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny. W momencie, kiedy powstanie szalet w kamienicy pod "piątką" tymczasowa toaleta w kontenerze ma zostać zlikwidowana. Budowa wc w kamienicy przy Rynku Łazarskim będzie kosztować ponad 700 tys. zł.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

21

lis

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: