Radna Lidia Dudziak: "Rynek Łazarski to brud, smród i ubóstwo. Trzeba to zmienić"
12-09-2013 13:33   Janusz Ludwiczak
"Brud, smród i ubóstwo. Trzeba to zmienić" - radna Lidia Dudziak spotkała się w środę z Krzysztofem Janowskim, prezesem Targowisk by wspólnie zobaczyć jak obecnie wygląda Rynek Łazarski. Wkrótce łazarskie targowisko mają zobaczyć również poznańscy radni.

Chciałam pokazać prezesowi Targowisk jak wygląda Rynek Łazarski. Jest tam brud, smród i ubóstwo. Tak nie może być, że tłuszcz z bistro ląduje w studzienkach kanalizacyjnych, a z nawierzchni wystają rury do budek znajdujących się na tyłach rynku. Prezes Targowisk zgodził się ze mną, że na Rynku Łazarskim jest po prostu syf - powiedziała Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Jak wygląda obecnie Rynek Łazarski mają zobaczyć wkrótce również Radni Miasta Poznania.

Będę chciała tutaj zaprosić Komisję Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. Tutaj musi się coś zmienić. Krzysztof Janowski, prezes Targowisk wyjaśnił, że spółka zamierza ubiegać się o remont rynku z funduszy unijnych, ale moim zdaniem jest to nierealne, to marzenie - wskazuje radna Lidia Dudziak.

Być może remont Rynku Łazarskiego udałoby się zrealizować, gdyby miasto zwolniło spółkę Targowiska z opłat. Jak się dowiedziałam każdego roku Targowiska muszą odprowadzić 2 miliony złotych - dodaje Lidia Dudziak.

ZOBACZ TAKŻE: Równo ułożone owoce, schludna estetyka targowiska - gdzie? W Gdańsku. A u nas...?


R E K L A M A

Komentarze (9)

29-12-2014 00:48:52
Gość
Problem ze ściekami z baru na rynku jest od dawna!!!! Dziwne że nikomu to nie przeszkadza zwłaszcza latem jak są upały, zapach nie do zniesienia.Moim zdaniem tym barem już dawno powinien się zająć sanepid ale taki co widzi dokładnie brud i syf jaki jest w środku,No i nie wspomnę o jedzeniu wystawionym w okienku które najpierw próbują ptaszki a potem trafia do klientów.
09-12-2014 18:40:41
luap
Jestem pracownikiem rynku od 15 lat zróbcie więcej miejsc parkingowych dla klientów zmiana nawierzchni płyty .Zróbcie zebranie z kupcami Prezes nic nie robi mam nadzieje ze zmiana prezydenta da dużo jak obiecywał szanujmy rynek nasze miejsce pracy
18-09-2013 13:32:30
BonusBGC
Na Łazarskim rejonie nie jest kolorowo, czasem zapija się smutki, bywa czilałtowo
16-09-2013 10:38:47
MIESZKANKA 64
Rynek Łazarski to wielki śmietnik który straszy a radni naszego osiedla dopiero teraz zwrócili uwagę na ogromyny problem naszej Dzielincy. Mam nadzieje ,że doczekamy się RYNKU takiego jak kiedyś wyglądał pachnący -ludzie tam pracujący oraz kupujący winni mieć warunki godziwe tego Sobie i Państwu życzę ...............
13-09-2013 13:51:19
olga46
Mam inne zdanie na temat działania Radnej . Mieszka w tym rejonie , rynek nie jest Jej obcy i takie refleksje? Rynek od kilku lat prosi się o radykalne zmiany a wiadomo teraz nagle , kiedy dewastacja poszła tak daleko - przebudzenie!!Kiedyś rynek myto a dzisiaj ???Zima między straganami są hałdy śniegu. Dla starszych osób niebezpieczne i czy ktoś się tym przejmuje ?! Może w ramach prac interwencyjnych ludzie by to robili . Czas o tym pomyśleć przed zimą!
12-09-2013 20:38:38
emeryt
Bardzo szybko pani radna to zauważyła. Odkryciem Ameryki to nie jest.
12-09-2013 20:35:29
JS
Może by tak anonimowo porozmawiać ze sprzedawcami z Rynku Łazarskiego? Bo degrengolada Łazarka zaczęła się po przejęciu rynku przez spółkę Targowiska. Pamięta ktoś jeszcze te protesty, gdy się okazało, że spółka ma władać ynkiem Łazarskim? Okazało sie po latach, że protestujący mieli rację. Nie dalej jak wczoraj rynek gościł w TV, bo spółka wyrzuciła z pracy sprzątaczy, którzy zbyt często (sic!) zamawiali kontenery na śmieci.
12-09-2013 17:33:07
Dan
Pani Lidia to świetna radna, dobrze że dostrzega i próbuje zaradzić problemom w naszyej dzielnicy
12-09-2013 16:31:42
Carlos
Dokładnie tak popieram Panią Lidię - zresztą stan rynku i pomysły co można z nim zrobić były już poruszane na łamach portalu, i w komentarzach również. Może warto je jeszcze raz przytoczyć i odnowić dyskusję.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 22-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXL sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: