Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pięknie czytali i recenzowali filmy... w konkursie zorganzowanym przez MDK3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pięknie czytali i recenzowali filmy... w konkursie zorganzowanym przez MDK3
28-04-2013 19:25   Janusz Ludwiczak
Już po raz siódmy, pod hasłem "Książka i film" odbył się w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 Konkurs Pięknego Czytania. Dziewiątka finalistów musiała jak najlepiej przeczytać fragment lektury szkolnej i recenzję filmową, a także przedstawić dubbing filmowy.

Konkurs Pięknego Czytania ma na celu rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównania ich z umiejętnościami innych.

W eliminacjach wzięło udział 60 uczestników, z czego do finału przeszło dziewięć osób. Laureaci rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: czytanie tekstu lektury szkolnej, czytanie recenzji filmu oraz dubbing filmowy.

Uczestnicy finału VII Konkursu Pięknego Czytania musieli m.in. przeczytać recenzję filmu "Avatar" lub "Alicja w krainie czarów".

Komisja konkursowa w składzie: Danuta Bartosz - poetka i wiceprezes Związku Literatów Polskich, Jan Janusz Tycner - animator kultury i Katarzyna Skarbek-Piętak - polonistka brała pod uwagę płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłową dykcję, intonację czytanego fragmentu (wrażenie artystyczne) i dobór lektury.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Michał Zawadzki, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 10. Drugie miejsce przyznano Kacperowi Bekiszowi, a trzecie Roksanie Maziarz. Jury postanowiło również wyróżnić Mariannę Cemel.

Zwycięzcy oprócz nagród i dyplomów zostali zaproszeni do Radia Emaus, w którym będą uczestniczyli w nagraniu audycji.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: