Od maja "dwudziestkapiątka" nie będzie jeździć po godz. 18, w soboty, niedziele i święta
25-04-2013 11:54   Janusz Ludwiczak
Od maja nie dojedziemy bezpośrednio tramwajem linii nr 25 z Łazarza na Grunwald. "Dwudziestka" piątka będzie kursować tylko w dni robocze do godz. 18. Oznacza to, że "wahadło" nie będzie jeździć pomiędzy zajezdnią przy ul. Głogowskiej a przystankiem "Węgorka" wieczorami, w soboty, niedziele i święta. Równocześnie główną łazarską ulicą kursować będą tylko dwie linie - nr 11 i 14.

Od 1 maja tramwaje linii 25 kursować będą w dni robocze tylko do godziny 18-ej, a w soboty i dni świąteczne tramwaje tej linii nie będą kursować - informuje MPK.

Do tej pory "dwudziestkapiątka" była zawieszana tylko w święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i Wielkanoc. Tramwaje linii nr 25 nie jeździły również w trakcie meczy rozgrywanych na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Wtedy ulicą Grunwaldzką jeździły tramwaje linii nr 30. W trakcie meczu tramwaje były wycofywane przez Rondo Jeziorańskiego na tor południowy, gdzie następnie cofały się do przystanku "Stadion Miejski", a dalej odjeżdżały jako linie nr 6 i 15 po zakończeniu meczu.

Dodatkowa, wahadłowa linia tramwajowa nr 25 została uruchomiona przez MPK na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego pod koniec listopada po tym, jak pasażerowie z Grunwaldu narzekali na przepełnione i spóźniające się autobusy "za tramwaj". Przypomnijmy, że tramwaje z ulicy Grunwaldzkiej zniknęły 5 listopada 2012 r., kiedy to rozpoczął się kolejny etap budowy wiaduktu nad planowaną III ramą komunikacyjną.

W soboty i niedziele było niskie napełnienie pasażerów w tramwajach. Autobusy T1 kursują dosyć często i nie chcemy dublować obu połączeń. Pozostawiamy tramwaj linii nr 25 w dni robocze w godzinach szczytu, by wzmocnić komunikację na ul. Grunwaldzkiej i umożliwić bezpośredni dojazd z Grunwaldu do dworca i centrum - powiedział Piotr Snuszka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerom pozostaje więc wieczorami, w soboty, niedziela i święta jedynie autobus "za tramwaj" linii nr T1, który dojeżdża z Junikowa ulicą Grunwaldzką do Ronda Jeziorańskiego, a następnie powraca przez Reymonta, Wyspiańskiego, Wojskową i Grunwaldzką, umożliwiając tym samym dojazd również np. do Areny.


Komentarze (2)

26-04-2013 11:47:55
Gosia
Czyli w wekeend na Grunwald z Łazarza nie dojedziemy. Brawo MPK oby tak dalej
25-04-2013 09:11:19
kaśka
To może autobus T1 niech też jeździ tylko w dni robocze, a mpk i ztm niech zafundują nam weekend pieszego pasażera.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: