Od maja "dwudziestkapiątka" nie będzie jeździć po godz. 18, w soboty, niedziele i święta
25-04-2013 11:54   Janusz Ludwiczak
Od maja nie dojedziemy bezpośrednio tramwajem linii nr 25 z Łazarza na Grunwald. "Dwudziestka" piątka będzie kursować tylko w dni robocze do godz. 18. Oznacza to, że "wahadło" nie będzie jeździć pomiędzy zajezdnią przy ul. Głogowskiej a przystankiem "Węgorka" wieczorami, w soboty, niedziele i święta. Równocześnie główną łazarską ulicą kursować będą tylko dwie linie - nr 11 i 14.

Od 1 maja tramwaje linii 25 kursować będą w dni robocze tylko do godziny 18-ej, a w soboty i dni świąteczne tramwaje tej linii nie będą kursować - informuje MPK.

Do tej pory "dwudziestkapiątka" była zawieszana tylko w święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i Wielkanoc. Tramwaje linii nr 25 nie jeździły również w trakcie meczy rozgrywanych na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Wtedy ulicą Grunwaldzką jeździły tramwaje linii nr 30. W trakcie meczu tramwaje były wycofywane przez Rondo Jeziorańskiego na tor południowy, gdzie następnie cofały się do przystanku "Stadion Miejski", a dalej odjeżdżały jako linie nr 6 i 15 po zakończeniu meczu.

Dodatkowa, wahadłowa linia tramwajowa nr 25 została uruchomiona przez MPK na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego pod koniec listopada po tym, jak pasażerowie z Grunwaldu narzekali na przepełnione i spóźniające się autobusy "za tramwaj". Przypomnijmy, że tramwaje z ulicy Grunwaldzkiej zniknęły 5 listopada 2012 r., kiedy to rozpoczął się kolejny etap budowy wiaduktu nad planowaną III ramą komunikacyjną.

W soboty i niedziele było niskie napełnienie pasażerów w tramwajach. Autobusy T1 kursują dosyć często i nie chcemy dublować obu połączeń. Pozostawiamy tramwaj linii nr 25 w dni robocze w godzinach szczytu, by wzmocnić komunikację na ul. Grunwaldzkiej i umożliwić bezpośredni dojazd z Grunwaldu do dworca i centrum - powiedział Piotr Snuszka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerom pozostaje więc wieczorami, w soboty, niedziela i święta jedynie autobus "za tramwaj" linii nr T1, który dojeżdża z Junikowa ulicą Grunwaldzką do Ronda Jeziorańskiego, a następnie powraca przez Reymonta, Wyspiańskiego, Wojskową i Grunwaldzką, umożliwiając tym samym dojazd również np. do Areny.


R E K L A M A

Komentarze (2)

26-04-2013 11:47:55
Gosia
Czyli w wekeend na Grunwald z Łazarza nie dojedziemy. Brawo MPK oby tak dalej
25-04-2013 09:11:19
kaśka
To może autobus T1 niech też jeździ tylko w dni robocze, a mpk i ztm niech zafundują nam weekend pieszego pasażera.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

06

mar

do 09-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli arena Design
Home Decor - Targi Wnętrz

15

mar

do 17-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salmed - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego
Poznański Salon Optyczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: