Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Galerii Raczej wystawią "Akcjomat 1" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Galerii Raczej wystawią "Akcjomat 1"
07-11-2012 12:52   Janusz Ludwiczak
W czwartek w Galerii Raczej mieszczącej się przy ul. Głogowskiej 53 zaprezentowana zostanie sztuka performance "Akcjomat 1".

Akcjomat 1 to pierwsza część kolejnej serii prezentacji sztuki performance w Galerii Raczej. Akcjomat ma na celu zaprezentowanie zróżnicowanych postaw artystycznych w odniesieniu do sztuki efemerycznej. Różnorodna praktyka twórcza nadaje odmienny charakter poszczególnym działaniom artystów. Anka Fugazi czerpie z praktyk teatralnych, często podejmując temat ograniczeń wynikających z ciała, ról płciowych i społecznych czy życiowych doświadczeń. Konrad Juściński używa wykonanych przez siebie intrygujących obiektów mających swoje źródło w naturze. Hubert Wińczyk eksperymentuje z dźwiękami, a wraz z Moniką Winczyk jako MONster HUrricane Wihajster także z obecnością i relacjami ciała i duszy - wyjaśniają Agnieszka Szablikowska i Łukasz Trusewicz z Galerii Raczej.

"Akcjomat 1" rozpocznie się w czwartek, 8 listopada o godz. 19:00 - Galeria Raczej, ul. Głogowska 53 (w podwórzu).

Wystąpią:

Anka Fugazi Biernacka
Na swoim koncie ma działania łączące performance, teatr i instalacje m.in. Magazyny (2005), Takie moje.. ver.1 (2005), Wołanie, Milczenie (2006), Matki Polki Ósmy Marca, Adam & Ewa (z Dominikiem Złotkowskim, 2007), Mal aimee (2008), Kurę z siebie robię, Pomnik (2010), Prowincja to stan umysłu – metki (2011), Przejście (2011), Każdy ma swojego idola (2011). Współpracowała z Teatrem from Poland 1997-2006. Grała w Teatrze Jednego Wiersza w Opolu i na częstochowskiej scenie Błazen, a także w Ukraińskim Teatrze Dramatycznym „My” we Lwowie. Od 2003 zajmuje się indywidualną pracą polegającą na realizacji działań z pogranicza performance’u i teatru. Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego (2006) oraz Prezydenta Miasta Częstochowa w dziedzinie teatru (2006,2007,2008). Uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Monique Stalens z paryskiego Teatru Atelier (2007, 2008). Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego – specjalizacja Animacja Społeczno-Kulturalna. W 2003 roku przy reżyserskiej pomocy Jarosława Filipskiego zrealizowała monodram Tutaj nas jeszcze nie było nagrodzony na wielu festiwalach w Polsce. W 2009 roku odbyła się premiera monodramu „M.” zrealizowanego wspólnie z Karolem Rebiszem z Teatru Bocznego z Lublina. Spektakl zdobył w sumie kilkanaście nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Od kilku lat przy okazji różnych projektów i akcji, zajmuje się działaniami animacyjnymi, polegającymi na organizacji imprez kulturalnych i konsolidacji środowisk artystycznych Częstochowy, a także prezentowaniem artystów z innych części polski i świata. Zawodowo związana z Centrum Promocji Młodych Muzeum Częstochowskiego.

Konrad Juściński urodzony w 1977 w Gorzowie Wlkp.
W latach 1997-2002 studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, równolegle studia w Pracowni Rzeźby i Otoczenia pod kierunkiem prof. Jana Berdyszaka i prof. Marcina Berdyszaka. W 2002 roku dyplom z wzornictwa pod kierunkiem prof. Bogumiły Jung. 2003-5 asystent prof. Jana Berdyszaka w Pracowni Rzeźby i Otoczenia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. 2009-2010 Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Formy wypowiedzi artystycznej: performance, instalacja, obiekty. Aktualnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Od maja 2012 roku doktorant na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Monster Hurricane Wihajster [Monika i Hubert Wińczyk]
Grupa która powstała kilka milionów lat temu, na którą składają się dwie istoty które spadały na ziemię. Z typowo ludzkiej potrzeby nazywania, ich działania określane bywają: performance, eksperyment dźwiękowy, body art. Chcąc-nie-chcąc MHW zdecydowali się wejść w te nurty by czuć się naturalnie i z czasem znaleźć sposób na powrót do domu. Obszar ich działań to: lęki, duchowość, obcość/bliskość i tematyka aspołeczna. Pomysłodawcy i koordynatorzy festiwalu performance i eksperymentu dźwiękowego „Dragon Odbity” i cyklu “Performance-art Jam session”.

Hubert Wińczyk – artysta dźwiękowy, performer, improwizator, cyklista. Tworzy video-art, słuchowiska, muzykę do teatru tańca i filmu animowanego. Członek grup kakofoNIKT, Revue svazu českých architektů, WW Duo. Prowadzi projekt Urinatorium skupiony na poszukiwaniu, badaniu i przetwarzaniu dźwięków. Współprowadzi inicjatywę discipline!sounds, w której rozpoznaje problemy ekologii dźwięku i procesy słuchania/nagrywania dźwięków otoczenia. Interesują go akustyczne odpadki ludzkiej działalności, alternatywne źródła dźwięku, manipulacje skojarzeniami, field recording, noise, rytualny trans.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

mar

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał Konkursu Piosenki Przedszkolnej dla dzieci od 3 do 6 latODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowy Wieczór Integracyjny przygotowany przez wolontariuszy CIM HoryzontyODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: