Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzień pieszego pasażera - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzień pieszego pasażera
08-05-2008 17:04   Janusz Ludwiczak
25 kwietnia na dwie godziny Poznań był sparaliżowany z powodu braku prądu, przez co praktycznie w całym mieście nie jeździły tramwaje. Przedstawiamy fotoreportaż i relację.

Piątek, 25 kwietnia 2008 roku, godz. 17:30. Większość poznaniaków rozpoczyna weekend, niektórzy wracają z pracy i uczelni do domu. Dwanaście minut później następuje awaria prądu w stacjach zasilających sieć trakcyjną. Przez blisko dwie godziny praktycznie w całym mieście stanęły tramwaje.

Rondo Kaponiera, Roosevelta, Grunwaldzka, Głogowska, Dąbrowskiego, most Dworcowy, święty Marcin, Fredry, Podgórna, Mielżyńskiego, Królowej Jadwigi, Plac Wolności w tych miejscach stały poznańskie bimby.

Zdenerwowani pasażerowie nie wiedzieli co robić. MPK nie uruchomiło komunikacji zastępczej. Poznaniakom nie pozostało nic innego jak pieszo dostać się do celu. Niektórzy musieli aż z Rataj na Grunwald wracać na piechotę do domu.

Tramwaje stały na Głogowskiej pozbawiając dojazdu mieszkańców Łazarza. W jeszcze gorszej sytuacji było Centrum. Praktycznie jeden za drugim stały tramwaje od placu Wiosny Ludów przez 27 Grudnia, Fredry aż po Roosevelta, rondo Kaponiera i targi. Bimby utknęły też na trasie PeSTki. MPK bada sprawę awarii. Poznańska energetyka, firma Enea zapewniła, że z jej strony powinno wszystko działać normalnie.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: