Bogusławskiego stała się jednokierunkowa
13-12-2011 12:15   Janusz Ludwiczak
Kierowcy nie przejadą już ulicą Bogusławskiego od strony Sczanieckiej w kierunku Chociszewskiego. ZDM wprowadził na ulicy Bogusławskiego nową organizację ruchu.

Od czwartku ulica Bogusławskiego stała się jednokierunkowa. Ruch odbywa się w kierunku północnym od Chociszewskiego do Sczanieckiej. Ulica Bogusławskiego na odcinku pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich nadal jest dwukierunkowa.

Niektórzy kierowcy mimo wprowadzonej nowej organizacji ruchu jeżdżą ulicą Bogusławskiego pod prąd albo na pamięć albo nie zwracają uwagi na znaki pionowe.

W listopadzie Rada Osiedla Św. Łazarz pozytywnie zaopiniowała wniosek Zarządu Dróg Miejskich w sprawie wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Bogusławskiego.


Komentarze (8)

16-12-2011 07:49:02
Pieszy
Czy RO ma dane o ilości miejsc parkingowych, ilości zarejestrowanych pojazdów przez mieszkańców?
14-12-2011 23:55:20
Mieszkanka
@morlock. Co do parkowania, to zgadzam się, że niektórzy nie są reformowalni...zgadzam się, że fatalnie parkują osoby przyjezdne oraz całe wycieczki przyjeżdżające na imprezy do areny, które parkują gdzie popadnie... ale najbardziej przykre jest to, że również sami mieszkańcy rozjeżdżają notorycznie miejsca, które przeznaczone są na zieleń a nie parking!!!! Szczególnie dziwi mnie fakt, że wieczorami nie ma problemu z zaparkowaniem 2 metry dalej... ale każdy musi zaparkować przed swoim wejściem... Jakoś nie mogę zrozumieć, dlaczego dla ludzi tak mało znaczy zieleń.
13-12-2011 18:57:38
morlock
@Mieszkaniec. Co do "przyznawania" praw jazdy to zgadzam się. Jednak zapraszam w okularach i per pedes na ulice Łazarza przy których parkują osoby które tu pracują i te które deponują swój przychówek w przedszkolach, oni są pewnie bardziej odświadczeni w kierowaniu pojazdami niż my. Ale to nie przeszkadza im ( a napewno tym drugim) skutecznego blokowania wyjazdu z posesji (tu też Twoja racja odnośnie zwracania uwagi na znaki) stałych mieszkańców. Ale do meritum: przypatrz się i odczytaj rejestracje zaparkowanych ad hoc pojazdów. Więc nie czarujmy się. Pojadę jako obcostraniec do np. Wungrofca czy innej Śieroty Wlkp. to też zaparkuję tam gdzie miejsce znajdę nauczony poznańskimi realiami. No, może bliżej współparkującego by innym więcej miejsca zostawić ale dlatego że poznańskimi realiami jestem uwarunkowany.Mów mi Azor -piesio Pawłowa!
13-12-2011 17:49:38
Mieszkaniec
@morlock Krzyżówka z Potworowskiego będzie tak długo niebezpieczna jak długo prawo jazdy będzie się wydawać przygłupom, którzy nie przestrzegają znaków drogowych (a jak widać na zdjęciach jest ich mnóstwo). @poliuyt Gdyby kierowcy parkujący na ulicy parkowali przy krawężnikach, a nie "kilometr" od nich byłoby więcej miejsca i spokojnie dwa kierunki mogłyby zostać, ale ponieważ każdy patrzy żeby zaparkować (nie ważne jak), to potem tak wygląda. Poza tym jest w Poznaniu wiele ulic węższych i są dwukierunkowe.
13-12-2011 17:02:54
morlock
@Mieszkanka. A kto pozwolił żonie "radnego" parkować na i tak malutkim,nie swoim, przedblokowym parkinguńciu? Na zwróconą uwagę - tylko rodzaj ostrzeżenia ( oczywiście obecnie, prawomyślnie obowiązującego) odezwało się to,to ordynarnie do zwracającego uwagę. Może to per analogia? Może odpowiedź na Twój apel? (że każdy c... na swój strój?)
13-12-2011 15:10:57
Mieszkanka
A kto pozwolił na wycięcie drzewa, na narożniku Bogusławskiego i Sczanieckiej? zastanawiam sie, czy wycięto je tylko dlatego, żeby postawić znak drogowy? To chyba coś nie tak.....
13-12-2011 14:42:04
morlock
@poiluyt. Zwłaszcza krzyżówa z Potworowskiego była niebezpieczna. Rozbieżny zez plus uwaga na przechodniów [a raczej "przechodnice na szage" z wózkami:-) ]. Odpada jeden kierunek ale to zawsze coś. O równoległym parkowaniu nie wspominam bo mnie zlinczują.
13-12-2011 12:22:52
poiluyt
pewnie że tak, tam od dawna nie było miejsca na ruch dwukierunkowy

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

lis

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi pracy
w godz. 10:00-19:00 - paw. 15

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: