Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy z "Bamberki" spotykają się już od 30 lat - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy z "Bamberki" spotykają się już od 30 lat
03-05-2010 00:18   Janusz Ludwiczak
W czwartek 30-lecie obchodził Klub Seniora "Bamberka", który działa w Klubie Osiedlowym "Krąg".

Wiosną 1980 roku z inicjatywy członkiń Komisji Pracy Kobiet przy Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" zamieszkałych na Łazarzu - Wandy Szac, Alicji Duszyńskiej oraz Barbary Kłopotowskiej - kierownik działu społeczno-wychowawczego w świetlicy osiedlowej przy ulicy Lodowej zawiązał się Klub Seniora "Bamberka".

Kilka miesięcy później "Bamberka" jako pierwsza sekcja zawitała do nowo otwartego Klubu Osiedlowego "Łazarz" przy ul. Findera 37 (dziś Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37). Wkrótce do klubu zawitało też Koło nr 41 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - tak rozpoczyna się historia Klubu Seniora "Bamberka", który w miniony czwartek obchodził swoje 30-lecie.

Klub Seniora "Bamberka" jest tak samo długowieczny jak Klub Osiedlowy "Krąg". Powstał w tym samym czasie. Wówczas jeszcze Klub "Krąg" był przed otwarciem, stąd też zawiązał się Klub Seniora "Bamberka" w ówczesnej świetlicy osiedlowej przy ulicy Lodowej, w pobliżu ulicy Chłodnej. To była inicjatywa grupy pań związanej z taką grupą pracy kobiet przy Radzie Nadzorczej, bardzo aktywnych i zaangażowanych. Właśnie z ich inicjatywy został założony klub seniora, który po tym jak zaistniał Klub Osiedlowy wówczas "Łazarz" to była to odrazu już gotowa, prężna sekcja, która jest od tego czasu najważniejszą sekcją Klubu Osiedlowego "Krąg", która przekracza setkę osób - powiedział Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Urodzinową galę 30-lecia Klubu Seniora "Bamberka" poprowadził Andrzej Wiza, a wśród zaproszonych gości znaleźli się Andrzej Kłos - Wiceprzewodniczący Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, członkowie Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" oraz koła nr 41 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Minutą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już prezesów i wielkich działaczy "Bamberki" - Zenona Komorowskiego i Jana Komarnickiego.

Podczas 30. urodzin "Bamberki" nie zabrało wręczenia odznaczeń Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz dyplomów i kwiatów.

Podziękowania specjalne w dowód uznania za pracę na rzecz seniorów otrzymali m.in. Józef Żeleński - kierownik Osiedla Łazarz SM Gruwald oraz Jerzy Babiak - przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz".

Dyplomy honorowe zostały też wręczone zespołom artystycznym: "Wiosenne Krokusiki", "Łazarski Krąg" oraz "Bolero".

Na zakończenie nie mogło zabraknąć oczywiście symbolicznej lampki szampana.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: