Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

119 zł za sieciówkę, 4 złote za 15-minutowy przejazd - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
119 zł za sieciówkę, 4 złote za 15-minutowy przejazd
19-01-2020 00:32   Janusz Ludwiczak
Szykuje się nie tylko podwyżka opłat za postój w strefie płatnego parkowania, ale również za przejazd tramwajami i autobusami.

Podczas najbliższej sesji, która odbędzie się we wtorek Rada Miasta zdecyduje czy zmienione zostaną opłaty za postój w strefie płatnego parkowania. Jak już informowaliśmy od 1 kwietnia za postój w centrum kierowcy zapłaciliby 7 złotych za pierwszą godzinę (obecnie jest to 3 zł), 7,40 zł – za drugą godzinę (obecnie 3,60 zł) i 7,90 zł za trzecią (4,30 zł). Równocześnie wprowadzona miałaby zostać Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania, kierowcy za postój mieliby płacić w dni robocze w godz. od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 18:00. Z kolei opłata za postój na Jeżycach wynosiłaby odpowiednio 5, 6 i 6,90 zł. Od czerwca wzrosnąć mają opłaty za postój w strefie płatnego parkowania, znajdującej się w rejonie Targów i dworca Poznań Główny, czyli na ul. Śniadeckich, Orzeszkowej, Konopnickiej, Grunwaldzkiej (od Matejki do Roosevelta), Święcickiego i części Głogowskiej (od Mostu Dworcowego do Śniadeckich) oraz Zachodniej. Więcej o tym w artykule: Kierowcy zapłacą 3,50 zł za godzinę parkowania przy Targach i dworcu, 7 zł w centrum.

Podwyżki mają dotknąć również pasażerów komunikacji miejskiej. Bilety okresowe miałby podrożeć o ok. 20%, zaś biletów jednorazowych o 30%. I tak od lipca bilet sieciowy na 30 dni zamiast 99 złotych kosztowałby 119 zł.

Zlikwidowany miałby zostać bilet 10-minutowy, który kosztuje obecnie 3 zł. W zamian pojawiłby się bilet ważny na kwadrans za 4 złote. Bilet 40-minutowy za 5 zł ma być zastąpiony godzinnym za 6 zł, zaś bilet ważny na 90 minut miałby podrożeć z 7 do 9 zł. Jak przekonuje miasto podwyżek cen biletów nie było od siedmiu lat, a są one konieczne ze względu na wydatki oświatowe. W tym roku w budżecie zabrakło ok. 175 mln zł.

Dodajmy, że od stycznia podrożały również bilety wstępu do Palmiarni. I tak bilet normalny podrożał o 20% – z 10 na 12 złotych, z kolei ceny biletów ulgowych wzrosły o złotówkę – z 7 na 8 zł.


Komentarze (2)

19-01-2020 13:10:03
toms
@Aniu: Jasne wsadzmy wszystkich na rowery. Życzę Ci by jak bedziesz stara byś nie mogła jeździć ani tramwajem, ani samochodem ani rowerem.
19-01-2020 13:02:46
Ania
I bardzo dobrze, chociaż powinny zdrożeć min 10 krotnie! Komunikacja miejska to jakieś nieporozumienie, śmierdziele-autobusy wydmuchujące zabójczą czarną mgłę za sobą, czy olbrzymy-tramwaje powodujące niesamowity hałas, wstrząs i zużywające mnóstwo prądu (który produkowany jest...z węgla - takie to ekologiczne!!!). Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że w ten sposób niszczymy ziemię i sami siebie zatruwamy?! Ile jeszcze kataklizmów musi się stać lub ilu ludzie musi zginąć przez głupotę ludzką "bo im się śpieszy"?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

mar

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał Konkursu Piosenki Przedszkolnej dla dzieci od 3 do 6 latODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowy Wieczór Integracyjny przygotowany przez wolontariuszy CIM HoryzontyODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: