Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się adwent. W kościołach będą odprawiane roraty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się adwent. W kościołach będą odprawiane roraty
01-12-2019 22:49   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wierni rozpoczęli adwent, czyli okres radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Niemalże codziennie zazwyczaj o godz. 6 rano lub wieczorem aż do wigilii w kościołach odprawiane będą roraty. W niedzielę rozpoczął się też nowy rok liturgiczny w kościele katolickim.

1 grudnia w kościele katolickim rozpoczął się adwent, okres radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent trwa przez cztery niedziele, podczas których kapłani odprawiają msze święte w ornatach koloru fioletowego. W każdą niedzielę adwentu zapalana jest kolejna świeca na wieńcu adwentowym, a jak łatwo się domyśleć jest ich w sumie cztery.

W poprzednią niedzielę w kościołach zostały poświęcone opłatki, które wierni mogą nabywać po eucharystiach i w biurach parafialnych. Po raz 26. rozpoczęła się też sprzedaż Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w ramach hasła "Świeca, która tworzy polską Wigilię". Dochód ze sprzedaży świec wigilijnych zostanie przeznaczony dla potrzebujących dzieci na zapewnienie wakacyjnego wypoczynku, ciepłych posiłków, pomoc w leczeniu i rehabilitacji. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego.

Codziennie, w dni powszednie wierni gromadzić będą się na roratach, czyli mszach odprawianych o wschodzie lub zachodzie słońca gdy jest jeszcze ciemno. W mszach roratnich uczestniczą często najmłodsi, którzy przychodzą ze świecami, a w kościołach jest całkowita ciemność.

W niedzielę rozpoczął się również nowy rok liturgiczny poświęcony pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Będzie to pierwszy rok programu duszpasterskiego dla kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Wierni będą pogłębiać rozumienie eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi.

Roraty w łazarskich kościołach:

  • Kościół Chrystusa Sługi, ul. Palacza 7: od poniedziałku do piątku o godz. 6:15 dla dorosłych oraz o godz. 18:00 dla dzieci
  • Kościół Matki Boskiej Bolesnej, ul. Głogowska 97: dla dzieci o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku, dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 6:15 oraz w soboty o godz. 7:00.
  • Kościół św. Anny, ul. Matejki: od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 dla dzieci oraz od poniedziałku do soboty o godz. 6:15 dla młodzieży i dorosłych
  • Kościół Michała Archanioła, ul. Stolarska 7: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 oraz o godz. 6:15 od poniedziałku do soboty dla młodzieży i dorosłych


Komentarze (6)

04-12-2019 13:54:06
eka z małeki
@nieeicke-lub nieeickie---Myślę że ta wypowiedż jest reakcją grupy KrK w wierze ,czekam na dalsze wypowiedzi!!!-z pełnym jak zawsze uszanowaniem i poważaniem dla innych!!! eka
03-12-2019 20:23:17
nieeicke
a głupota szóstą - wiekuistą
03-12-2019 19:32:30
pyra
Ale Eka, to jest tutaj tylko informacja na lazarskiej witrynie, jakby kalendarz wydarzen adwentowych w lazarskich kosciolach. Nikt nikomu tutaj nic nie narzuca przeciez. Pozdrawiam.
03-12-2019 18:27:06
eka z małeki
@PYRA----jestem wierzący-naprawdę!!!Skoro społeczeństwo jest różne to dlaczego narzuca się tak ostentacyjnie i nagłaśnia się sposób postępowania reszcie???Nie mam w sobie żadnej złośliwości ani chęci wyśmiewania,,,,,,,,,,,ale uważam,że w dzisiejszych czasach, bądż co bądż żyjemy w XXI-w i to co się wyrabia uważam za co najmniej ........Z poważaniem!!! eka
03-12-2019 17:35:33
pyra
@eka z maleki, Ale po co te zlosliwosci ? Spoleczenstwo to rozni ludzie, niepraktykujacy katolicy, praktykujacy katolicy, innowiercy i ateisci. Ja szanuje innowiercow i ateistow, nie mam nic przeciwko a wiec takie wysmiewanie jest tutaj zbedne.
03-12-2019 13:50:18
eka z małeki
-------------adwent piątą porą roku-------------------eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: