Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Głogowska, jako przykład żywej tkanki miasta – odbyła się premiera Kroniki Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Głogowska, jako przykład żywej tkanki miasta – odbyła się premiera Kroniki Miasta Poznania
29-11-2019 18:22   redakcja, eRTe
Wydawnictwo Miejskie zaprezentowało kolejną publikację z cyklu „Kronika Miasta Poznania”, tym razem poświęconą jednej z najważniejszych historycznie i funkcjonalnie poznańskich ulic – ulicy Głogowskiej. Z tej okazji w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w School of Form odbyło się spotkanie promocyjne - panel dyskusyjny o historii, teraźniejszości i przyszłości tej łazarskiej komunikacyjnej arterii.

W debacie wzięli udział współredaktorzy Kroniki – historyk sztuki Piotr Korduba i historyk literatury Jerzy Borowczyk a także architektka i urbanistka Jola Starzak i antropolożka Ewa Klekot, wykładowczynie School of Form. Wybór miejsca spotkania był nieprzypadkowy. Łazarska uczelnia to bohater jednego z rozdziałów książki. Wśród zaproszonych gości pojawili się m. in. piosenkarka Hanna Banaszak, Juliusz Kubel i poseł Franciszek Sterczewski.

– W "Kronice" staramy się przede wszystkim oddać dynamiczny portret miasta. W tym numerze zastanawiamy się, na ile Głogowska - długa, jedna z centralnych, wylotowych ale zaczynających się przecież w śródmieściu ulic, obudowana wielkomiejską architekturą, dokumentująca kariery mieszczan poznańskich na przestrzeni właściwie stu kilkunastu lat - jest ekstraktem z całego Poznania – mówił historyk Piotr Korduba.

Kilkudziesięciu uczestników spotkania miało okazję posłuchać dyskusji panelistów nie tylko o historii czy teraźniejszości, ale również o przyszłości ulicy. Poruszano między innymi kwestię koniecznej jej rewitalizacji, ograniczenia ruchu samochodowego, zazielenienia zabetonowanych przestrzeni. Istotną poruszaną kwestią była też równowaga pomiędzy tym, co bezwzględnie należy zachować ze względu na historię, a tym co trzeba zmienić, aby Głogowska znów została przywrócona mieszkańcom.

ZOBACZ TAKŻE: Ma 2,3 km długości, kiedyś nazywała się Łazarską {WIDEO}


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

26

gru

16:00
Dworzec Letni (peron 4b)
Inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego

29

gru

18:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
"Głośna noc - Betlejem w Polsce" - widowisko

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: