Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Posłanka Katarzyna Kretkowska w Sejmie o problemach samorządu i dworcu Poznań Główny {► FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Posłanka Katarzyna Kretkowska w Sejmie o problemach samorządu i dworcu Poznań Główny {► FILM}
20-11-2019 05:47   Janusz Ludwiczak
We wtorek w Sejmie odbył się ciąg dalszy pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji. Trzykrotnie głos zabrała posłanka Katarzyna Kretkowska, dotychczasowa radna Miasta Poznania z okręgu Łazarz i Jeżyce.
– Pani minister Jadwiga Emilewicz w czasie kampanii obiecała Poznaniowi przebudowę absurdalnego i niefunkcjonalnego dworca kolejowego. Pani minister obiecała, tego nie widzę w budżecie państwa – mówiła posłanka Katarzyna Kretkowska.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosił prawie półtoragodzinne expose, po którym pytania zadawali parlamentarzyści. Trzykrotnie głos zabrała posłanka Katarzyna Kretkowska. Najpierw o godz. 15:41 mówiła o problemach samorządów związanych ze zwiększeniem wydatków na oświatę.

– Bardzo mało czasu poświęcił pan premier samorządom, a to właśnie na samorządach dzisiaj spoczywa ciężar prowadzenia instytucji, które służą codziennemu życiu Polek i Polaków. Powiedział pan premier, że o 3,5 miliarda zł wzrasta subwencja i to jest prawda, ale pan premier nie powiedział, że wydatki, które ta subwencja ma pokrywać o 12 mld 250 mln zł wzrastają. One nie będą miały pokrycia w budżecie państwa. Trwają sesje budżetowe w miastach. Miasta nie mają w subwencji pokrycia na płace nauczycieli – mówiła w Sejmie posłanka Katarzyna Kretkowska.

Wieczorem o godz. 19:39 dotychczasowa radna miasta Poznania z okręgu Łazarz-Jeżyce dopytywała co z dworcem kolejowym w stolicy Wielkopolski.

– Mówił pan premier o setkach nowych dworców kolejowych. Pani minister Jadwiga Emilewicz w czasie kampanii obiecała Poznaniowi przebudowę absurdalnego i niefunkcjonalnego dworca kolejowego, którego przebudowy nie możemy się doczekać. Pani minister obiecała, tego nie widzę w budżecie państwa – pytała premiera posłanka Katarzyna Kretkowska.

Z kolei wieczorem, gdy premier Mateusz Morawiecki głosami wszystkich posłów PIS oraz dwójki posłów Koalicji Obywatelskiej otrzymał wotum zaufania odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

– Panie Marszałku, Wysoka Izbo, a przede wszystkim Posłanki i Posłowie PiS. To jest Wasz projekt, jest Was nie wielu na sali – mówiła po raz trzeci w Sejmie Katarzyna Kretkowska.

– Nie ma posłanek Prawo i Sprawiedliwość – krzyknęła jedna z posłanek partii rządzącej.

– Jak będę posługiwać się językiem polskim tak jak uważam za stosowne. Zwracam się do Waszych sumień. Projekt jest nie godziwy. Państwo legitymujecie się przesłaniem wartości chrześcijańskich. Nikt trzeźwo myślący nie jest wstanie dojść do logiki, jak odbieranie osobom niepełnosprawnym wywalczonego funduszu można godzić z wartościami chrześcijańskimi. Apeluję do Waszych sumień i serc – mówiła o godz. 22:35 posłanka Katarzyna Kretkowska.

Były to pierwsze wystąpienia Katarzyny Kretkowskiej w Sejmie, która podczas październikowych wyborów parlamentarnych otrzymała 16 061 głosów (3,12%), z czego 10 962 (3,6%) wśród mieszkańców Poznania, a 5 099 (2,43%) spośród wyborców z powiatu poznańskiego. Dodajmy, że na Łazarzu na Katarzynę Kretkowską zagłosowało 686 mieszkańców Łazarza.

W Sejmie zasiada również łazarski radny Franciszek Sterczewski. Więcej o tym napiszemy w kolejnym artykule.


Komentarze (2)

21-11-2019 12:30:47
z fyrtla
@zawiedziony Bo Franek nie ma nic do powiedzenia. On jest tam od lansowania siebie tak samo jak w RO. Od opiowiadania dyrdynmałów i komunałek oraz od opowiadania o nowych podcastach ktore słucha. Ale robić ni ma komu cytując klasyka.
21-11-2019 09:52:46
Zawiedziony
A Franek głosu nie zabrał :(

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: