Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Z Maryją w nowe czasy" – obraz Jasnogórski odwiedzi łazarskie parafie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Z Maryją w nowe czasy" – obraz Jasnogórski odwiedzi łazarskie parafie
16-11-2019 07:40   Janusz Ludwiczak
We wtorek na Rynku Łazarskim rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ikona odwiedzi najpierw kościół Matki Boskiej Bolesnej, a w kolejnych dniach kolejne parafie: Św. Anny, Chrystusa Sługi i Św. Michała Archanioła.

Obraz Jasnogórski od 18 maja odwiedza wszystkie parafie archidiecezji poznańskiej. Nawiedzenie rozpoczęło się na Ratajach, następnie ikona zawitała do parafii na Starołęce, a później do dekanatu kórnickiego, swarzędzkiego, kostrzyńskiego, średzkiego, gostyńskiego, rawickiego, leszczyńskiego czy śremskiego.

We wtorek uroczystość nawiedzenia odbędzie się na Łazarzu, w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. O godz. 17:00 w kościele przy ul. Głogowskiej 97 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania, po którym nastąpi wyjście procesyjne z udziałem biskupa Grzegorza Balcerka na Rynek Łazarski. Powitanie kopii ikony Jasnogórskiej odbędzie się na Rynku Łazarskim ok. godz. 17:30. Następnie odbędzie się procesja do kościoła Matki Boskiej Bolesnej i obrzęd powitania Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Mszę świętą odprawi bp Grzegorz Balcerek. Przez całą noc odbywać będą się czuwania modlitewne. O północy ks. prałat Bogdan Częsz będzie przewodniczył pasterce maryjnej. W środę odprawione zostaną cztery msze święte (o godz. 8:00, 10:00, 12:30 i 16:00). O godz. 17:30 obraz zostanie przekazany do Parafii Św. Anny.

W czwartek Obraz Jasnogórski odwiedzi Parafię Chrystusa Sługi przy ul. Palacza, a w przyszłą środę, 27 listopada zawita do kościoła Michała Archanioła przy Stolarskiej.

Nawiedzenie ikony Matki Bożej Częstochowskiej odbywa się pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy". Jak podkreśla arcybiskup Stanisław Gądecki "Nawiedzenie to czas, w którym wierni mogą złożyć swoje życie – troski i radości – przed łaskawym Obliczem Matki i Królowej oraz nabrać sił do pracy nad sobą. Nawiedzenie ma dopełnić dzieła Jasnogórskich Ślubów Narodu i obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski oraz powołania do istnienia biskupstwa w Poznaniu".


Komentarze (3)

17-11-2019 11:50:43
Qshu
Serio? Kto myślący logicznie będzie chciał brać w tym udział? Ja nie chcę uczestniczyć w tego typu wydarzeniach póki Kościół nie przestanie szczuć na ofiary pedofili w koloratkach, tak długo póki tylko pieniądz będzie rządził w Kościele. Przeproście za wszystko, posypcie głowę popiołem - tak dużo o tym mówicie a przeczycie temu wszystkiemu swoim zachowaniem. Łazarzanie, sąsiedzi nie pozwólmy by tak dalej było, by karą za gwałt na dziecku było przeniesienie na inną parafie a nie cela na długie lata. Nie dajmy już dalej z siebie robić idiotów!
16-11-2019 23:01:54
Szczun zez Łazarza
Ciemnogród , modlić się do obrazka i do tego do KOPII !!!
16-11-2019 11:43:05
Paetz
Lecę, pędzę

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: