Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na cmentarzu Górczyńskim zebrano 16,7 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na cmentarzu Górczyńskim zebrano 16,7 tys. zł na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich
04-11-2019 06:30   Janusz Ludwiczak
We Wszystkich Świętych kibice Kolejorza przeprowadzili zbiórkę na renowację zapomnianych mogił i miejsc pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Na cmentarzu Górczyńskim zebrano w sumie 16 730 złotych.

W tym roku dochód z kwesty ma zostać przeznaczony m.in. na wyremontowanie grobu jednego z Powstańców Wielkopolskich, który został pochowany w Sao Paulo w Brazylii. Zebrane środki zostaną przeznaczone również na renowację innych mogił oraz zamontowane specjalnych tabliczek.

Kwesty na rzecz renowacji mogił Powstańców Wielkopolskich były prowadzone przez członków Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań oraz wolontariuszy w całej Wielkopolsce, m.in. w Poznaniu przed cmentarzami Junikowo, Górczyn, Miłostowo, Nowina, a także w Swarzędzu, Pobiedziskach, Kleszczewie czy Kostrzynie.

W zeszłym roku w całej Wielkopolsce udało się zebrać ponad 416 tys. zł. W tym roku według stanu na sobotę godz. 17:00 zebrano 205 tys. zł, jednak liczenie wciąż trwa, z czego w samym Poznaniu zebrano 78 874 złotych, z czego na cmentarzu Górczyńskim 16 730 zł (rok temu było to 19 222 zł), na Junikowie – 31 687 zł, na Miłostowie – 15 700 zł, na Nowinie - 2 625 zł, a na Sołaczu - 5 562 zł.


Fot: Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań

Komentarze (1)

09-11-2019 07:49:29
pyra
Super ! Grob Powstanca Sp.Franciszka Jopka jest w stanie bardzo zlym. Moze pieniadze zebrane pomoga w remoncie nagrobka ? Tutaj informacje o Powstancu z internetu: Ob. Jopek Franciszek brał czynny udział w Powstaniu Wielkopolskim z bronią w ręku a mianowicie: "Od 27.12.1918 r. do 18.2.1919 r. przy rozbrajaniu Niemców na ul. Św. Marcin, Placu Wolności oraz lotnisku Ławica. Poza tym brał czynny udział w patrolach oraz pełnił funkcję dowódcy warty w koszarach i przy Bazarze. 24.3.1922 r. został zwolniony z Wojska Polskiego."

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: