Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni startują do Sejmu. Będą łączyć Łazarz z Warszawą? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni startują do Sejmu. Będą łączyć Łazarz z Warszawą?
11-10-2019 07:15   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wybierać będziemy posłów i senatorów na najbliższą czteroletnią kadencję. Na listach znajdziemy dwoje łazarskich radnych oraz przewodniczącego Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Łazarskich radnych zapytaliśmy dlaczego kandydują do Sejmu i czy zamierzają połączyć mandat poselski z mandatem radnego osiedlowego. Franciszek Sterczewski od 21 sierpnia (!) nie odpowiedział pomimo kilku ponownych zapytań na naszej pytania. Odpowiedzi udzielił nam tylko radny Jakub Skurzyński.

I tak do Sejmu z 10. miejsca listy PSL startuje Wojciech Wośkowiak, wieloletni radny Miasta Poznania i były przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz - jednostki pomocniczej miasta, obecnie przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Z ostatniego miejsca Koalicji Obywatelskiej startuje Franciszek Starczewski, który w marcowych wyborach osiedlowych zdobył najwięcej, bo 623 głosów mieszkańców (41,78%) .

O mandat posła zabiega również drugi łazarski radny Jakub Skurzyński, który jest na 19. pozycji listy SLD Lewica.

Łazarskich radnych zapytaliśmy dlaczego kandydują do Sejmu i czy zamierzają połączyć mandat poselski z mandatem radnego osiedlowego. Franciszek Sterczewski od 21 sierpnia (!) nie odpowiedział pomimo kilku ponownych zapytań na naszej pytania. Odpowiedzi udzielił nam tylko radny Jakub Skurzyński.

– Zdecydowałem się startować w wyborach parlamentarnych przede wszystkim dla wyborczyń i wyborców, którzy dotychczas mi ufali i oddawali na mnie głosy w wyborach w Poznaniu. Chcę dalej reprezentować te osoby, reprezentować wartości i cele, które przekonały do mnie głosujących. Oczywiście zależy mi też na jak najlepszym wyniku lewicy w Poznaniu i chcę w miarę możliwości się do niego przyczynić – tłumaczy Jakub Skurzyński, radny Osiedla Św. Łazarz.

– Jeżeli zdobędą mandat poselski mam zamiar działać na rzecz Poznania i całej Wielkopolski. Dla mnie to w naturalny sposób łączy się z częstą obecnością w moim mieście i na moim fyrtlu, jak również z dalszą pracą w Radzie Osiedla. W Sejmie chciałbym działać na rzecz powietrza wolnego od smogu, bezpiecznego transportu i zwiększania liczby miejsc w żłobkach oraz wygodnych mieszkań dostępnych nie tylko dla ludzi bogatych. To są problemy bliskie mieszkańcom i mieszkankom Łazarza, ale przecież nie tylko. Chcę, żeby Polska była naprawdę solidarna i społeczna. Chciałbym również, żeby każdy mógł czuć, że w Polsce jest "u siebie", niezależnie od tego w co wierzy, kogo kocha albo jakiego koloru jest jego skóra – dodaje radny Jakub Skurzyński.

Dodajmy, że to nie jedyni radni, którzy ledwo co po wybraniu do Rady Osiedla Św. Łazarz startowali w kolejnych wyborach. Miesiąc po złożeniu ślubowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego kandydowali radni Dorota Koszal i Amadeusz Smirnow. Oboje radni deklarowali, że w przypadku wygranych wyborów chcieli nadal zasiadać w radzie osiedla, łącząc Łazarz z Brukselą.

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października. Głosować będzie można w godzinach od 7:00 do 21:00.

Polacy będą wybierać w sumie 460 posłów i 100 senatorów. W okręgu nr 39, obejmującym Poznań i cały powiat poznański wybranych zostanie 10 posłów. W wyborach do Sejmu spośród 100 kandydatów z pięciu list oddajemy głos tylko na jednego kandydata. Z kolei do Senatu wybierać będzie jednego senatora z dwójki kandydatów.

W obu przypadkach głos jest nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy wcale.

A jak zamierzają zagłosować nasi Czytelnicy? Oto wyniki sondy, która była na portal Lazarz.pl od 20 września do 8 października.


Komentarze (2)

13-10-2019 21:00:00
emeryt
Wośkowiak jako kandydat z list PS, to typowy karierowicz.
11-10-2019 09:44:09
pyra
Kazdy sobie rzepke skrobie i chce sobie cos ugrac a potem nie ma czasu dla Lazarza bo jest inne stanowisko.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: