Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolorowy Świat 2.0 - inżynier, techonolog i konstruktor, która odkryła pasję do malarstwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolorowy Świat 2.0 - inżynier, techonolog i konstruktor, która odkryła pasję do malarstwa
18-09-2019 00:39   Janusz Ludwiczak
W Klubie "Krąg" można oglądać wystawę prac malarskich Żannety Jankiewicz, absolwentki moskiewskiej uczelni politycznej, inżynier, technolog i konstruktor, która przez lata pracowała w biurach projektowych, a pasję do malarstwa odkryła dopiero na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Żanneta Jankiewicz przez lata mieszkała w Moskwie, w której ukończyła uczelnię politechniczną, po czym prace zawodową rozpoczęła w Bielsko-Białej jako inżynier technolog konstruktor. Do Poznania przeprowadziła się w 1965 r., gdzie pracowała w biurach projektowych. Jednak nieoczekiwanie po przejściu na emeryturę i rozpoczęciu zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła pasję do malarstwa. Twórczość tą pomógł odkryć prof. Stefan Kramera.

Na twórczość malarską Żannety Jankiewicz składają się obrazy wykonywane techniką olejną, pełne urokliwych pejzaży, barwnych kwiatów i wzorowanych na niderlandzkich mistrzach martwych natur. Prace artystki wzbogacają wątki romantyczne oraz portrety.

Obrazy artystki prezentowane były m.in. w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, Klubie Nauczyciela w Bielsko-Białej, a także na wystawach w Czarnkowie, Biedrusku, Wągrowcu czy Szreniawie. Żanneta Jankiewicz jest członkiem poznańskiego oddziału Związku Artystów Plastyków.

Wystawę "Mój kolorowy świat" można oglądać do końca września w sali małej domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37.


Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: