Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielę tramwaje i autobusy w zachodniej części miasta pojadą inaczej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W niedzielę tramwaje i autobusy w zachodniej części miasta pojadą inaczej
30-08-2019 00:21   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W niedzielę z terenu Targów wystartuje wyścig kolarski "Gran Fondo". W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 1, 6, 8, 11, 13 i 15 oraz autobusów linii nr 145, 148, 159, 163, 164, 169, 177, 182, 193 oraz nocnych nr 240, 241 i 251.

W niedzielę, 1 września, w zachodniej części Poznania odbędzie się wyścig kolarski Gran Fondo World Championships. Z tego względu w godz. 8.00-15.00 zostaną wprowadzone chwilowe zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Trasy linii tramwajowych nr 6, 8, 11, 13 i 15 przebiegają w pobliżu startu i metu wyścigu, która znajdować będzie się na Placu Marka MTP. Uczestnicy wyścigu startować będą co ok. 7 minut w jednominutowych seriach, co zapewni przejezdność tramwajów. Wjazd uczestników na metę nie będzie kolidował z ruchem tramwajów. W sytuacji awaryjnej służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań mogą podjąć decyzję o skierowaniu powyższych linii objazdem przez ul. Dąbrowskiego w godz. ok. 8:30-11:30.

Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej znajdować będzie się śluza. Mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w ruchu tramwajów linii nr 1, 6 i 13. W sytuacji awaryjnej tramwaje zostaną skrócone do pętli Budziszyńska.

Ze względu na przebieg tras linii autobusowych nr 145, 164, 182 i 193 przez śluzy w godz. od 9:00 do 15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 148:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 zmieniona będzie lokalizacja przystanku początkowego linii nr 148 przy rondzie Kaponiera - autobusy rozpoczynać będą kursy z przystanku na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure i pojadą trasą objazdową: RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Nowina - Polska - Bułgarska - Marcelińska - Strzegomska - Brzechwy - Złotowska - Bukowska - Perzycka - Sławińska - ŁAWICA - Złotowska - Brzechwy - Strzegomska - Marcelińska - Bułgarska - Polska - Nowina - Szpitalna - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godzinach 9:00 - 11:30 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy. Od rana do ok. godz. 14:30 autobusy linii 148 kursować będą dwukrotnie częściej, czyli co ok. 15 minut.

Linia nr 159:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej: POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Nowina - Polska - Bukowska - PORT LOTNICZY ŁAWICA. Powrót: PORT LOTNICZY ŁAWICA - Bukowska - Perzycka - Sławińska - Złotowska - Brzechwy - Strzegomska - Marcelińska - Bułgarska - Polska - Nowina - Szpitalna - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9.00-11.30 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 163:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej: GARBARY -... - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Grochowska -... - Ściegiennego - GÓRCZYN.
Powrót: GÓRCZYN -... - Grochowska - Szpitalna - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera -... - GARBARY.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9:00-15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 169:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej: OS. KOPERNIKA -... - Marcelińska - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera -... - OS. ŁOKIETKA
Powrót: OS. ŁOKIETKA -... - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Grochowska - Promienista - OS. KOPERNIKA
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9:00-15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 177:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 14:30 linia funkcjonować będzie na skróconej trasie: JUNIKOWO - Grunwaldzka - Malwowa - Daliowa - Szarotkowa - Skórzewo, Szarotkowa - Skórzewo, Poznańska - MALWOWA - Malwowa - Grunwaldzka - JUNIKOWO.
Odjazdy z Junikowa następować będą zgodnie z obowiązującym stałym rozkładem jazdy tej linii. Pierwszy odjazd autobusu linii 177 z ronda Kaponiera nastąpi najwcześniej o godz. 14:22.

Linie nocne nr 240, 241:
Przez całą noc z soboty (31 sierpnia) na niedzielę (1 września) po zatrzymaniu się na przystanku Rondo Kaponierana ul. Dworcowej w kierunku Kaczej i Ławicy autobusy pojadą przez rondo Kaponiera i ul. Roosevelta na przystanek tramwajowy Bałtyk, a następnie ulicami Grunwaldzką i Szylinga do ul. Bukowskiej i dalej trasami bez zmian do Kaczej i Portu Lotniczego Ławica.
W kierunku przeciwnym po obsłużeniu przystanku Szylinga autobusy pojadą ulicami Kraszewskiego, Dąbrowskiego i Roosevelta do przystanku Rondo Kaponiera na ul. Dworcowej i stamtąd do dworca Poznań Główny.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na żądanie na wszystkich napotkanych przystankach z wyjątkiem przystanku tramwajowego Matejki.

Linia nocna nr 251:
Przez całą noc z soboty (31 sierpnia) na niedzielę (1 września) autobusy jadące z Junikowa pojadą ulicą Grunwaldzką do ul. Roosevelta (bez zatrzymania na przystanku tramwajowym Bałtyk) i dalej ulicami Roosevelta i Dworcową do dworca Poznań Główny.
W kierunku przeciwnym trasa bez zmian.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia "Caravans Salon Poland 2019"

21

wrz

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Przeboje znane i lubiane - koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Pyza na jesiennych dróżkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl Spektakl będzie tłumaczony na język migowy
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: