Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy linii nr 149, 175 i 180 nie będą dojeżdżać pod dworzec Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy linii nr 149, 175 i 180 nie będą dojeżdżać pod dworzec Poznań Główny
22-08-2019 01:12   Janusz Ludwiczak
W związku z naprawą nawierzchni na rondzie Kaponiera autobusy linii nr 149, 175 i 180 będą dojeżdżać tylko do przystanku "Bałtyk".

Od piątku od godz. 23:00 do poniedziałku, 26 sierpnia do godz. 4:00 prowadzone będą naprawy gwarancyjne nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera. Prace spowodują zamknięcie przejazdu na Kaponierze w relacjach od strony ulicy Św. Marcin w kierunku ul. Zwierzynieckiej oraz od strony ul. Zwierzynieckiej w kierunku ul. Św. Marcin. Naprawa nawierzchni na przejazdach tramwajowych będzie dotyczyć ciągu ul. Roosevelta, czyli od strony mostu Teatralnego i od strony mostu Dworcowego. Usuwanie usterek na węźle Kaponiera będzie się odbywało w ramach gwarancji.

Przez cały weekend autobusy linii nr 149, 175 i 180 nie będą dojeżdżać pod dworzec Poznań Główny. Autobusy pojadą ulicą Roosevelta, po czym zjadą na torowisko na ulicy Bukowskiej, zatrzymując się na przystanku tramwajowym "Bałtyk". Następnie autobusy linii nr 149, 175 i 180, podobnie jak linii "za tramwaj" T5 skręcą w ulicę Zeylanda i dojadą do przystanku "Rondo Kaponiera" na ulicy Zwierzynieckiej. W kierunku Łazarza autobusy odjeżdżać będą z przystanku "Bałtyk", zlokalizowanym na ul. Roosevelta za skrzyżowaniem z Bukowską.

To nie jedyne zmiany. Autobusy linii nr 159 oraz nocnych nr 240, 242 i 251 kursować będą na skróconej trasie: Port Lotniczy Ławica - Rondo Kaponiera.

Z kolei autobusy linii nr 163 i 169 w kierunku Górczyna i os. Kopernika po obsłużeniu przystanku "Rondo Kaponiera" na ul. Święty Marcin pojadą prosto przez rondo Kaponiera i dalej ulicami Zwierzyniecką i Zeylanda do ul. Bukowskiej i dalej trasą bez zmian. Autobusy w kierunku Górczyna i os. Kopernika pomijać będą przystanek "Bałtyk".

Autobusy linii nr 168 w kierunku dworca Poznań Główny pojadą objazdem od przystanku "Zamek" ulicą Towarową, Mostem Dworcowym i ulicą Roosevelta do przystanku "Rondo Kaponiera" i stamtąd ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny.

Autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 po przyjeździe do ronda Kaponiera pojadą ulicą Dworcową do przystanku "Poznań Główny", po czym przez Dworcową, Święty Marcin, Wieniawskiego i Most Teatralny do ronda Kaponiera – kursy zakończą się i rozpoczną na przystanku przy jezdni ulicy Roosevelta w kierunku ronda Kaponiera.

W celu umożliwienia przesiadek z Poznania Głównego, wszystkie linie nocne rozpoczynające bieg na rondzie Kaponiera odjeżdżać będą o 2 minuty później niż w rozkładzie jazdy (czyli 2 i 32 minuty po pełnej godzinie).

Tramwaje kursować będą bez zmian.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: