Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Miłość nigdy nie zawodzi" – ponad 17 tysięcy świadków Jehowy spotka się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Miłość nigdy nie zawodzi" – ponad 17 tysięcy świadków Jehowy spotka się na Targach
03-08-2019 08:50   Janusz Ludwiczak
Już po raz jedenasty Świadkowie Jehowy spotkają się na Targach, by wziąć udział we wspólnej modlitwie i dyskusjach. W ramach kongresu odbędzie się również chrzest poprzez zanurzenie w basenie. Organizatorzy spodziewają się ponad 17 tysięcy osób.

Tegoroczny Kongres Świadków Jehowy odbędzie się w pawilonach MTP od 9 do 11 sierpnia. Rozpocznie się on sympozjum zatytułowanym "Nie polegaj na tym, co na pewno zawiedzie!". W sobotę odbędzie się chrzest nowych wyznawców, który polega na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

– Poznań będzie gospodarzem jednego z największych kongresów w roku 2019, które odbędą się na sześciu kontynentach w ponad 200 krajach i w przeszło 400 językach. W maju tego roku Świadkowie Jehowy rozpoczęli ogólnoświatową serię trzydniowych kongresów pod hasłem "Miłość nigdy nie zawodzi". Spodziewamy się około 17600 osób z Poznania i okolic – zapowiada Jerzy Rachut, rzecznik prasowy Kongresu Świadków Jehowy w Poznaniu.

Spotkanie wyznawców Jehowy zakończy się w niedzielę modlitwami, wspólnym śpiewaniem pieśni, prelekcjami filmowymi oraz publicznym wykładem biblijnym zatytułowanym: "Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści".

W ubiegłorocznym spotkaniu Świadków Jehowy wzięło udział blisko 8 tysięcy osób.

Kongres Świadków Jehowy odbędzie się po raz 11. W lipcu 2009 roku ponad 23 tysiące osób z 236 krajów wzięło udział w Międzynarodowym Kongresie Świadków Jehowy, który odbył się w kilku pawilonach. Najwięcej gości przyjechało z Francji (ok. 1,7 tys. osób), Szwecji (1,1 tys. ) i Ameryki (ponad tysiąc wiernych). Przybyli również świadkowie Jehowy z Australii, Łotwy, Estonii czy Paragwaju. Przez cztery dni odbywały się konferencje, wykłady i spotkania modlitewne połączone ze śpiewem. Najważniejszym punktem Światowego Kongresu Świadków Jehowy był chrzest, który przyjęło ponad 200 osób. Od tego czasu spotkania świadków Jehowy odbywają się na MTP co roku. Wcześniej wydarzenie było organizowane na Stadionie Miejskim przy Bułgarskiej, jednak ze względu na przebudowę obiektu kongres przeniesiono na Targi i tak już pozostało.

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 8,5 milionów członków w 119 954 zborach.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Na zdjęciach ubiegłoroczny Kongres Świadków Jehowy na MTP
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 8 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się na Targach {►WIDEO, ◎GALERIA ZDJĘĆ}

Komentarze (1)

06-08-2019 09:25:16
esterka
Po bardziej adekwatne do wydarzenia informacje zapraszam na stronę JW.ORG

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: