Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie mogą jeździć tramwajami i autobusami za darmo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie mogą jeździć tramwajami i autobusami za darmo
02-08-2019 00:54   redakcja, ZTM
Od czwartku weszła w życie nowa taryfa biletowa. Od teraz uczniowie szkół podstawowych mogą jeździć wszystkimi tramwajami i autobusami za darmo. Ponadto zmieniły się ceny i ważność biletów jednorazowych papierowych.

Uczniowie podstawówek jeżdżą za darmo
Od sierpnia bez konieczności zakupu biletu mogą podróżować wszystkimi pojazdami oznaczonymi logo ZTM Poznań uczniowie szkół podstawowych lub innych typów szkół realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego. Bezpłatna komunikacja dla uczniów obowiązuje we wszystkich strefach taryfowych, również tych poza Poznań - na podstawie legitymacji szkolnej lub karty PEKA z zapisanym uprawnieniem.

Na papierowym przez 45 minut
Dotychczasowy bilet 40-minutowy lub na jeden przejazd został zamieniony na 45 minut. Nie ma już biletów 48-godzinnych oraz ważnych na 3 doby. Pasażerowie, którzy chcą korzystać z papierowych biletów jednorazowych mają teraz do dyspozycji: • Bilet na podróż do 10 minut, ważny w strefie A+B+C+D – w cenie 3 zł (bilet ulgowy – 1,50 zł),
• Bilet na podróż do 45 minut, ważny w strefie A+B+C+D – 5 zł (ulgowy – 2,50 zł),
• Bilet na podróż do 90 minut, ważny w strefie A+B+C+D - 7 zł (bilet ulgowy 3,50 zł),
• Bilet 24-godzinny na strefę A – 12 zł (bilet ulgowy 6 zł)
• Bilet 24-godzinny na strefę A+B+C+D – 15 zł (bilet ulgowy – 7,50 zł)
• Bilet 7-dobowy na strefę A – 40 zł (bilet ulgowy – 20 zł)
• Bilet 7-dobowy na strefę A+B+C+D – 60 zł (bilet ulgowy – 30 zł)

Ponadto obowiązują nowe bilety okresowe na wszystkie strefy biletowe (A+B+C+D) - 30-dniowy za 204 zł.

Bezpłatna komunikacja podczas smogu
Kolejną zmianą we wszystkich strefach, a nie tylko w Poznaniu, jest bezpłatna komunikacja w czasie smogu (przekroczenia poziomu PM10). Zgodnie z przepisami będzie ona wprowadzana od godz. 3:00 do godz. 24:00, po dniu w którym doszło do przekroczenia poziomu stężeń pyłów PM10. Informacja o zanieczyszczeniu publikowane będą na stronie: www.poznan.pl/srodowisko/atmosfera/

Ulga dla Mam 4 plus
Zgodnie z decyzją Rady Miasta Poznania, wprowadzona została ulga 50 proc. oraz uprawnienia do Biletu Metropolitalnego z ulgą dla osób pobierających rodzicielskie świadczenie uzupełniające (Mama 4 plus).
Świadczenie pełni rolę rekompensującą brak emerytury dla osób (głównie matek), które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu miały ograniczone możliwości wykonywania pracy zawodowej, a jego wysokość odnosi się do najniższej emerytury, dlatego zaproponowano uprawnienia w komunikacji miejskiej podobne do tych, jakie posiadają osoby pobierające emeryturę.


Komentarze (1)

02-08-2019 08:15:30
pyra
I tak dalej rodzice beda zawozic swoje dzieci samochodem do szkoly, nawet te co juz dawno powinny chodzic pieszo do szkoly.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sie

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Mobilna Scena Muzyczna w Parku Wilsona

21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: