Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyn: Stare meble, ramy okienne i inne odpady miały trafić na zimowy opał - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyn: Stare meble, ramy okienne i inne odpady miały trafić na zimowy opał
26-07-2019 01:05   Janusz Ludwiczak
Grunwaldzcy municypalni na terenie osiedla Górczyn ujawnili nagromadzone stare meble, ramy okienne oraz wiele innych odpadów. Miały one trafić na opał. Przygotowania do sezonu grzewczego zostały przerwane po interwencji strażników miejskich.

W minionym sezonie grzewczym, strażnicy rejonowi ujawnili szereg nieruchomości, których mieszkańcy do ogrzewania domów używali starych mebli. Wtedy posypały się kary i polecenia przekazania odpadów do PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

– Jaki opał na najbliższy sezon grzewczy szykują mieszkańcy tych nieruchomości jest przedmiotem kontroli z zakresu gospodarki odpadami. Już są pierwsze efekty. Na terenie os. Górczyn strażnicy ujawnili nagromadzone stare meble, ramy okienne oraz wiele innych odpadów. Nie ulega wątpliwości, że funkcjonariusze przerwali przygotowania do sezonu grzewczego – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu.

Mieszkańcy nieruchomości, na terenie których strażnicy wcześniej ujawnili spalanie odpadów, muszą liczyć się z kontrolami na długo przed sezonem grzewczym.


Fot: Straż Miejska w Poznaniu

Komentarze (3)

27-07-2019 13:42:46
pyra
Szkoda dzwonic na SM, zglaszalismy kilkanascie razy, w koncu przyjechal jakis patrol Eco i stwierdzil, ze nic nie zrobia bo kobieta/ ktora powoduje ten czarny i trujacy dym/ jest w podeszlym wieku a oni nie zauwazyli nic nieprawidlowego. Tak, gdyby onSM mieszkali kolo tego komina to bylaby inna gadka. Szkoda gadac. Jakies wielkie nieporozumienie, Miasto dziala ale tylko tam gdzie chce. To, ze osoba jest w podeszlym wieku znaczy, ze jej wolno ??? Nonsens.
26-07-2019 20:46:02
Iwona
Szkoda, że na zgłoszenie o czarnym dymie z komina straż miejska odesłała do zgłoszenia mailowego. I nie było odpowiedzi. A sąsiedzi już przygotowują opał ma zimę.
26-07-2019 15:21:37
pyra
Bardzo dobrze, kontrole !!! Tylko, kto przypilnuje aby to nie bylo spalone ? Jak przychodzi zima to nie mozemy otwierac okien taki dym i trujacy smrod.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: