Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łącznik między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego będzie jednokierunkowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łącznik między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego będzie jednokierunkowy
18-07-2019 15:28   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie zmiany organizacji ruchu na drodze między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego.

W środę odbyła się czwarta już sesja Rady Osiedla Św. Łazarz VII kadencji. Najważniejszą uchwałą było zaopiniowanie koncepcji stałej organizacji ruchu na drodze wewnętrznej znajdującej się między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego. Ruch odbywać będzie się tylko w kierunku północnym, tj. od ulicy Potworowskiego w kierunku Stablewskiego.

Łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej".

Rada Osiedla Św. Łazarz zauważa, iż jedyna publiczna droga, która obsługiwać będzie planowane osiedle, całość ruchu kierować będzie w ulicę Jana Matejki. Dalsze rozchodzenie się ruchu będzie przebiegać po lokalnych ulicach dzielnic Łazarza oraz Jeżyc. Dodatkowo, największym mankamentem tego rozwiązania jest fakt, iż cały ruch z nowego osiedla przebiegać będzie bezpośrednio przy Szkole Podstawowej nr 26 i Liceum Ogólnokształcącym nr 2 oraz w okolicach Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i Zespołu Szkół Handlowych przy ulicy J. i J. Śniadeckich – zaznacza Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Wobec niewielkiego udziału przestrzeni publicznych i ciągów komunikacyjnych na planowanym osiedlu, Rada Osiedla Św. Łazarz uznaje za celowe utworzenie publicznego ciągu pieszego (lub pieszo-rowerowego) o przebiegu z południowo-zachodniego krańca przedmiotowego obszaru w kierunku północno-wschodnim, z ulicy Ułańskiej w kierunku planowanej publicznej ulicy oznaczonej w planie KD-D. Ciąg ten planowany jest aktualnie w ramach terenów działek przeznaczonych do sprzedaży, jako ciąg prywatny. Zaplanowanie w tym miejscu terenu publicznego i przejęcie go przez miasto zlikwiduje ryzyko jego ogrodzenia lub wykorzystania przez prywatnego właściciela do innej funkcji niż ciąg pieszy. Takie działanie nie powinno obniżyć wartości okolicznych działek, gdyż ciąg ten w nowym MPZP nie podlega zabudowie. Przedmiotowy ciąg pieszy (pieszo-rowerowy) jest niezbędny, żeby ułatwić mieszkańcom ulicy Ułańskiej i okolicznych osiedli (City Park, Osiedle Ułańskie) dojście do punktów handlowych, usług miejskich i komunikacji miejskiej okolic skrzyżowania ulic J.Matejki i Grunwaldzkiej – czytamy w podjętej uchwale.

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz podczas środowej sesji udzieliła pozytywnej rekomendacji dla Stowarzyszenia Jeżyckie Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych w zakresie realizacji projektu "Wystawa mobilna – 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego".

Kolejna sesja ma odbyć się 21 sierpnia. Wtedy osiedlowi radni uchwalą budżet na przyszły rok. Na 2020 r. dla łazarskiego samorządu pomocniczego przewidziano środki w kwocie prawie miliona złotych (959 331 zł).

ZOBACZ TAKŻE: Sesja IV (zwyczajna) 17.07.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (5)

26-07-2019 16:02:23
M.
Wykosić te krzaczory i zrobić więcej miejsc parkingowych!!!!!
20-07-2019 07:27:44
pyra
@aq, zglosze na zebraniu Rady Osiedla, bo zdaje sie, ze ten odcinek ma nazwe Potworowskiego lub Stablewskiego. Nie mam nadziei na zmiane ale zglosic zglosze. Dziekuje.
19-07-2019 07:55:24
aq
@pyra - nie ma w Poznaniu jeszcze ulicy o nazwie Pasaż, może warto zgłosić wniosek o jej urzędowe zatwierdzenie? Uważam, że byłoby to ciepło przyjęte. Sami kształtujmy własną przestrzeń, nie czekajmy aż ktoś to zrobi za nas :) Rado Osiedla, jak się na to zapatrujesz?
18-07-2019 21:23:28
as
No i dawac tam stacje dla przegrusów na bicyklach. A co tam...
18-07-2019 19:33:07
pyra
Od dawien dawna czyli powstania Osiedla Urzedniczego ta "droga" nazywana byla pasażem. Urodzilam sie w tym osiedlu i mieszkalam, i nikt nie mowil inaczej niz pasaż. Szkoda, ze zmienia sie nazewnictwo w naszej dzielnicy, nie zachowuje starych, przyjetych nazw, nawet jesli nie zgadza sie to urzedniczym jezykiem. Porzucamy stare nazwy a przeciez tak byc nie powinno. Przykro mi.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: