Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Stop Hate" w holu Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Stop Hate" w holu Targów
22-06-2019 19:07   Janusz Ludwiczak
Dziesiątki prac artystów z całego świata poświęconych walce z nienawiścią i dyskryminacją można oglądać w Holu Głównym MTP.

W piątkowy wieczór w Holu Wschodnim MTP na przeciwko Mostu Dworcowego otwarto wystawę "Stop Hate / Poster Show". Na zaproszenie do udziału odpowiedzieli artyści, projektanci i graficy z całego świata – spłynęło ok. 900 prac z ponad 50 krajów. Wszystkie skupiały się wokół jednego tematu: toksycznej nienawiści, która leży u podstaw niebezpiecznych zjawisk takich jak faszyzm, rasizm, ksenofobia czy dyskryminacja.

– Selekcja nie była prosta. Ze względu na międzynarodowy charakter konkursu w nadesłanych pracach mogliśmy zaobserwować nie tylko całe spektrum różnic stylistycznych, ale także coś, co nazwałbym "geografią przemocy": pewne tematy przewijały się częściej w pracach autorów z Chin czy Bliskiego Wschodu, inne – w pracach artystów z Europy – przyznaje Krzysztof Hoffmann, jeden z koordynatorów wydarzenia.

Międzynarodowe jury złożone z uznanych grafików wybrało 164 plakaty.

– Wystawa jest dla nas bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że Targi zawsze są miejscem spotkań ludzi różnych zawodów i różnych poglądów - są miejscem dialogu. Po drugie - od zawsze związane są z plakatem. W okresie powojennym organizowane na Targach wydarzenia zapowiadane były i obrazowane przez najlepszych artystów polskiej szkoły plakatu – podkreśla Iwona Kasprzak-Ciesielska, dyrektor marketingu Grupy MTP.

Wystawa główna "Stop Hate/ Poster Show" wchodzi w skład imprez towarzyszących Malta Festival Poznań 2019. Jej organizatorami są Malta Festival Poznań 2019 / Poznań Wolny od Nienawiści. Patronat nad wydarzeniem objął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który również ufundował Grand Prix.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: