Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dopiero co zostali radnymi, a już chcą być europosłami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dopiero co zostali radnymi, a już chcą być europosłami
24-05-2019 00:36   Janusz Ludwiczak
Miesiąc temu ślubowanie radnego osiedla Św. Łazarz złożyli Dorota Koszal i Amadeusz Smirnow. Jak widać świeżo upieczonym łazarskim radnym to nie wystarczy. Oboje radni zabiegają o mandat w Parlamencie Europejskim w niedzielnych wyborach.

W najbliższą niedzielę już po raz czwarty będziemy wybierać przedstawicieli, którzy przez najbliższe pięć lat reprezentować nas będą w Parlamencie Europejskim. O mandat europosła w całej Wielkopolsce ubiega się 60 kandydatów z sześciu komitetów.

Wśród kandydatów są dwie osoby, które dopiero co 24 marca zostali wybrani na reprezentantów Rady Osiedla Św. Łazarz, a ślubowanie złożyli miesiąc temu.

Łazarscy radni Dorota Koszal i Aleksander Smirnow twierdzą, że w przypadku wygranej uda im się pogodzić mandat europosła i osiedlowego radnego, łącząc Łazarz z Brukselą.

– Rada osiedla to nie jest za mało. To byłoby fantastyczne, gdybym dostała się do Parlamentu Europejskiego i została europosłanką. Z jednej strony mogłabym działać na rzecz wspólnoty europejskiej na szeroką skalę, a z drugiej strony na rzecz wspólnoty lokalnej. Można być w radzie osiedla i być europosłanką. Uważam, że uda mi się połączyć oba mandaty i uda mi się to dopełnić – twierdzi Dorota Koszal, radna Osiedla Św. Łazarz i kandydatka Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego.

– Nie miałbym problemu z łączeniem funkcji radnego osiedlowego. Te funkcje można łączyć. Rada osiedla to działalność na rzecz swojej lokalnej społeczności. Działając w Parlamencie Europejskim można działać na rzecz zwykłych ludzi, którzy mieszkają na osiedlu Św. Łazarz – przekonuje radny Aleksander Smirnow, również kandydat na europosła z komitetu Lewica Razem.

Dodajmy, że do Parlamentu Europejskiego kandyduje również miejska radna Lidia Dudziak, którą wybrano z okręgu Łazarz - Jeżyce - Wilda w jesiennych wyborach samorządowych.


Komentarze (10)

25-05-2019 20:30:35
Negatyw
Polityk jest jak "reprezentantka najstarszego zawodu na świecie" - idzie tam, gdzie lepiej płacą...
24-05-2019 15:26:03
pyra
Nie można tańczyć na dwóch weselach ani jedną sempiterną siedzieć na dwóch koniach. Tyle w temacie.
24-05-2019 14:57:16
toms
To się nazywa zawód polityk.Nie da się wziąć 5 srok za ogon. Ale i tak nie mają szans
24-05-2019 13:36:01
odp do łazarzanin
" poza tym mowa ciała ze zdjęć mówi wiele" - kandydaci mają dobre foty, smutne że lazarz.pl zamiast cieszyć się, że nasi lokalsi coś robią wybiera niekorzystne zdjecia i pisze takie żenujące komentarze warto może sprawdzić co znajduje się w kompetencji rady osiedla a co w parlamencie UE a potem ogranąć czy jest sens pisać bzdury co sobie w paradę wchodzi co nie a że stare grzyby żyją, jak żyją i umieją tylko komuś dos#ać, to akurat nie nowość w naszym kraju wręcz standard kogoś krytykować samemu nic nie robiąc ;)
24-05-2019 13:30:41
Maria
Co w tym dziwnego, to nie są stanowiska wykluczające się :D Właśnie piękny by było, że nasi radni nie tylko udzielają się w lokalnych społecznościach, ale są ludźmi zaangażowanymi obywatelami Polski, którzy potrafią nas też reprezentować zagranicą (Polski, Poznania i naszego tu Łazarza). Głosujmy za naszymi! :D Trzymamy kciuki!
24-05-2019 10:45:08
Andrzej
Wyścig po koryto trwa! tak czy tak nie mają szans, ale dziwi, bo dopiero zaczynają kariery społeczne a tu już rządza pieniądza
24-05-2019 10:28:05
łazarzanin
Typowi karierowicze i polityczni amatorzy... Parlament Europejski nie ma mocy sprawczej, także oprócz płomiennych mów w ciągu max 2min nie wpłyną w żaden sposób na rzecz tzw. "zwykłych ludzi"... poza tym mowa ciała ze zdjęć mówi wiele... amatorka
24-05-2019 10:24:58
gosownik
jak sa z Razem to i tak sie nie dostana, wiec nie ma o co robic sensacji
24-05-2019 08:42:03
koneser
Nie przekonują mnie argumenty młodych radnych. Łączenie funkcji spowoduje , że lokalność społeczna straci bo radni zajęci będą problemami Unii ?Europejskiej a nie Łazarza. A poza tym powinni wykazać się skutecznością a nie zajmować stołek tym, którzy mają doświadczenie.
24-05-2019 08:17:54
Poznaniak
Najbardziej mnie rozbawiła radna Dudziak reklamująca się jako samorządowiec- przecież jako radna nic nie zrobiła dla mieszkańców. Trochę pozałatwiała starszym paniom na Łazarzu, a poza tym jest znana z tego że miała uwagi do osła w Starym ZOO. Czy to parcie na pieniądze z UE, gdy własna partia tę Unię opluwa a jej flagę przyrównuje do szmaty, jest moralnie własciwe? Odnoszę wrażenie, że lepiej by było gdyby PiS pokazał jak rządzi w Poznaniu a potem szedł do UE. Bo jak na razie przykład ministra vel Sęka wskazuje, że jak już wyjdą z Poznania to o nim nie pamiętają. Radni niech rządzą w mieście.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: