Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

30. jubileuszowe Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
30. jubileuszowe Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
21-05-2019 05:45   Janusz Ludwiczak
Z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.

Od 30. jubileuszowych Dni Łazarza minęło:

Maria Paradowska została "Człowiekiem Roku Łazarza 2019", Jerzy Babiak "Człowiekiem 30-lecia"
Podczas uroczystości zakończenia 30. jubileuszowych Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2019", który otrzymała Maria Paradowska, dyrektor Dziennego Domu Pomocy nr 1 przy ul. Konopnickiej. Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej otrzymał pośmiertnie Jacek Hałasik, nagrodę tą odebrał jego syn Grzegorz. Ponadto przyznana została nagroda "Człowiek 30-lecia Łazarza", którą otrzymał Jerzy Babiak.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska już po raz czternasty przeszła ulicą Głogowską {►WIDEO, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
Z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza oraz 30. rocznicy wolnych wyborów ulicami dzielnicy przeszła Parada Łazarska z udziałem mieszkańców, harcerzy, uczniów szkół, w towarzystwie zabytkowych samochodów i przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Swarzędza.
>> W I Ę C E J

Łazarz malowany {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
Z okazji Dni Łazarza po raz dwudziesty Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 zorganizował konkurs plastyczny i fotograficzny dla dzieci i młodzieży.
>> W I Ę C E J

Festyn Łazarski i Menu Wolności w Parku Wilsona {◎GALERIA ZDJĘĆ}
Pokaz breakdance, hawajski taniec hula, możliwość rozmowy i zabaw z osobami z innych państw, w tym z Afryki, Kaukazu, Ameryki Łacińskiej, koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania oraz możliwość spróbowania potraw łazarskich restauracji – to tylko część atrakcji jakie czekała w niedzielę w Parku Wilsona z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Festyn u Romana... Dmowskiego
Pokazy akrobatyczne, występ breakdance, pokaz posłuszeństwa psów – to tylko część atrakcji, jakie przygotowano w sobotę na placu zabaw pomiędzy "deskami" przy ul. Dmowskiego z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Zagrali dla Marianki
W sobotę na Orliku przy Arenie odbył się turniej piłkarski im. Macieja Zawiei, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz małej Marianki Andrzejczak, która urodziła się z połową serca.
>> W I Ę C E J

W Dni Łazarza zabawa się powtarza
Zjazd maluchów, pokazy straży pożarnej, pogotowia i policji czy dmuchane zjeżdżalnie – to wszystko czekało podczas festynu rodzinnego "W Dni Łazarza zabawa się powtarza", który w sobotę odbył się na podwórzu Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego.
>> W I Ę C E J

MDK3 zorganizował piknik artystyczny
Warsztaty i występy muzyczne, gra terenowa "Gdzie jest ptaszek z logo" oraz malowanie wielkich liter M, D i K – to wszystko zorganizował w piątkowe popołudnie Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w ramach 30. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

"Patriotyczna Majówka u Prezydenta"
Zabytkowe samochody, pokazy lekkoatletyczne i spotkanie z Marcinem Urbasiem oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Lusowiacy" – to wszystko przygotowała Szkoła Podstawowa nr 69 z okazji piątkowego festynu rodzinnego.
>> W I Ę C E J

"Wygibasy na fyrtlu, malowanie muralu i kabaretowy plażing" na dzień sąsiada w Ogrodzie Łazarz
Pod hasłem "Sąsiadko, Sąsiedzie, jak Ci się wiedzie? Jak dobrze mieć sąsiada" – odbyła się w piątkowe popołudnie biesiada dla mieszkańców. Nie zabrakło animacji dla dzieci, potraw z grilla, a także kabaretowego plażingu. Na ścianie jednego z garaży przy Ogrodzie Łazarz powstał antydyskryminacyjny mural.
>> W I Ę C E J

Uczniowie SP26 oraz Gimnazjum 33 i 51 zostali "Łazarskimi Omnibusami"
Gdzie znajduje się pomnik Tadeusza Kościuszki, kiedy odbywały się obrady okrągłego stołu czy skąd wywodzi się nazwa osiedla Św. Łazarz – odpowiedzi na te pytania musieli znać uczestniczy Łazarskiego Omnibusa, czyli turnieju wiedzy o Łazarzu.
>> W I Ę C E J

Strażacy pokonali strażników
Już po raz siódmy z okazji Dni Łazarza odbył się turniej piłkarski "Za mundurem piłka sznurem", w którym wzięli udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Grunwaldzkiej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz harcerze ZHP ze Szczepu Łazarz.
>> W I Ę C E J

Jacek Hałasik we wspomnieniach przyjaciół
Zawsze witał się słowami "cześć wieruchna". Miał niesamowite poczucie humoru. Znał doskonale gwarę poznańską. Jak podkreślał jest "szczunem z Łazarza" i z tym fyrtlem czuje się najbardziej związany. 25 czerwca minie rocznica śmierci Jacka Hałasika, którego wspominali bliscy, przyjaciele i współpracownicy.
>> W I Ę C E J

To dla nich drugi dom...
Przy ul. Konopnickiej znajduje się dzienny dom pomocy, w którym seniorzy nie mają czasu na nudę. Jak wygląda działalność placówki można było przekonać się podczas czwartkowych drzwi otwartych.
>> W I Ę C E J

"Randka w ciemno"
Spektakl w reżyserii Marka Zgaińskiego przygotowali we wtorkowy wieczór aktorzy "Mojego Teatru" tworzonego przez znanego aktora Tadeusza Falanę.
>> W I Ę C E J

Z rur wodociągowych tworzyli instrumenty muzyczne
Warsztaty tworzenia instrumentów, które wykorzystane zostaną na wtorkową Paradę Łazarską zorganizowało Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".
>> W I Ę C E J

Łazarz widziany oczami mieszkańców
Z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza zorganizowana została wystawa zdjęć, które wykonali sami mieszkańcy.
>> W I Ę C E J

30. Dni Łazarza rozpoczęte!
W poniedziałek w domu kultury "Krąg" uroczyście zainaugurowano 30. jubileuszowe Dni Łazarza. Przez tydzień odbędzie się ponad 50 imprez, w tym koncerty, wystawy, wycieczki, imprezy sportowe, a na zakończenie ulicą Głogowską przejdzie barwny korowód przy akompaniamencie orkiestry dętej i w towarzystwie zabytkowych samochodów.
>> W I Ę C E J

Przez ponad tydzień już po raz 30. Łazarz będzie świętować
Ponad 50 imprez przez dziewięć dni: koncerty, festyny, wystawy, wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne, a na zakończenie barwy korowód główną ulicą dzielnicy. W poniedziałek rozpoczynają się 30. jubileuszowe Dni Łazarza, czyli organizowane od 1987 r. najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu.
>> W I Ę C E J

"Łazarz oczami mieszkańców"
Kochasz Łazarz? Lubisz fotografować? Organizatorzy 30. jubileuszowych Dni Łazarza zapraszają chętnych do wzięcia udziału w konkursie "Łazarz oczami Mieszkańców".
>> W I Ę C E J

Tak było rok temu...
Blisko 50 imprez przez sześć dni: koncerty, festyny, wystawy, wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne. Od barwnej parady, rozpoczęło się w czwartek 24 maja, organizowane od 1987 r. najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu i możliwe, że nawet w Polsce
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: