Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

856 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do matury. Egzamin w 1 LO opóźnił alarm bombowy! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
856 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do matury. Egzamin w 1 LO opóźnił alarm bombowy!
07-05-2019 00:23   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczęły się matury. Egzaminy dojrzałości w sześciu szkołach na Łazarzu zdaje w sumie 856 osób, najwięcej w Handlówce i Marcinku. Natomiast w II LO odbywa się równolegle międzynarodowa matura, do której przystąpiło 31 abiturientów. W I LO na Bukowskiej egzamin rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem, a to z powodu informacji o podłożeniu bomby w budynku.

Blisko 269,5 tys. w całej Polsce, ponad 24 tysiące w Wielkopolsce i równo 5 105 maturzystów w samym Poznaniu zdaje egzaminy dojrzałości, które rozpoczęły się w poniedziałek.

W sześciu łazarskich szkołach do egzaminów maturalnych przystąpiło w sumie 856 abiturientów, z czego najwięcej bo równo 300 w "Handlówce", 256 w Marcinku i 189 w II LO. W "Dwójce" równolegle odbywa się matura międzynarodowa, do której przystąpiło 31 osób - o czym więcej w artykule: W "Dwójce" trwa międzynarodowa matura - egzamin uznawany na całym świecie.

Na początek absolwenci szkół średnich zmierzyli się z obowiązkowym egzaminem z języka polskiego. Na zdanie egzaminu składającego się z części testowej i części pisemnej maturzyści mieli 170 minut. Wśród tematów były m.in. wiersz "Samotność" Anny Świrszczyńskiej oraz fragment "Dziadów" Adama Mickiewicza. Z kolei o godz. 14 rozpoczęła się matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

W I LO przy Bukowskiej matury rozpoczęły się z kilkuminutowym opóźnieniem. Wszystko z powodu alarmu o podłożeniu bomby w budynku szkoły.

– O godz. 5 rano otrzymaliśmy informacje o zagrożeniu i podłożeniu bomby. Powiadomiliśmy Policję, która do godz. 9 sprawdzała cały budynek, sala po sali. O godz. 9:10 rozpoczęliśmy maturę – powiedziała Alicja Chojnacka, dyrektorka Marcinka.

Podobne zgłoszenie o podłożeniu bomby otrzymało w sumie 122 szkół w całej Polsce. W 55 placówkach egzamin dojrzałości z języka polskiego rozpoczął się z opóźnieniem. Jedynie w Autorskim Liceum Artystycznym i Akademickim we Wrocławiu abiturienci przystąpią do matury 3 czerwca.

We wtorek absolwenci liceów i techników przystąpią do obowiązkowego egzaminu z matematyki. Abiturienci muszą zdać jeszcze maturę z języka obcego, a także egzamin pisemny z wybranego przez siebie przedmiotu. Oprócz tego maturzyści muszą przystąpić do dwóch sprawdzianów ustnych: z języka polskiego i obcego.

Pisemne matury potrwają do 23 maja, a egzaminy ustne zakończą się do 8 czerwca. Wyniki matur mają być znane na początku lipca. Aby je zdać potrzebne jest minimum 30% punktów. Abiterienci, którzy nie zdadzą więcej niż jednego egzaminu mogą przystąpić do poprawek dopiero za rok.

Maturzystom życzymy powodzenia!

Matury w łazarskich szkołach – łącznie 856 abiturientów:
• Marcinek (I LO przy Bukowskiej) – 256 maturzystów;
• "Dwójka" (II LO przy Matejki) – 189 (z czego 151 tegorocznych absolwentów) + 31 zdających międzynarodową maturę;
• 33 LO przy Arenie – 18
• liceum katolickie przy Głogowskiej 92 – 55
• Zespół Szkół Handlowych na Śniadeckich – 300
• Zespół Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90 – 7 maturzystów
• 37 LO z Oddziałami Terapeutycznymi przy ul. Potockiej 38 – zostało uruchomione 1 września 2017, matura odbędzie się dopiero w 2020 r.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 26-05-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi fitness i sportu "Fit-Expo"

26

maj

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego
w godz. 7:00-21:00

27

maj

do 04-06-2019
Łazarz
30. jubileuszowe Dni Łazarza
27.05-04.06.2019

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
30. Dni Łazarza - Uroczyste rozpoczęcie 30. jubileuszowych Dni Łazarza

28

maj

14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
30. Dni Łazarza - Łazarski Przegląd Twórczości Plastycznej i Fotograficznej dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: