Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Meta będzie gonić biegaczy, którzy pomogą innym. Wings For Live Run wyruszy z MTP. Będą utrudnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Meta będzie gonić biegaczy, którzy pomogą innym. Wings For Live Run wyruszy z MTP. Będą utrudnienia
04-05-2019 14:25   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz szósty odbędzie się charytatywny bieg "Wings for life", który polega na tym, że zawodnicy nie biegną do mety, lecz przed nią uciekają. Na dodatek biegacze pomogą innym, gdyż dochód z nietypowego biegu zostanie przeznaczony na sfinansowanie badań i metod leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W związku z organizacją zawodów z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej jak i kierowcy.

"Wings for Life World Run" to bieg charytatywny, który polega na tym, że zawodnicy nie biegną do mety, lecz przed nią uciekają. Dla biegaczy zakończeniem zawodów jest doścignięcie przez samochód – metę, który wystartował pół godziny po rozpoczęciu biegu i każdej godzinie przyspieszał o jeden kilometr. Poznań jest jedynym polskim miastem, w którym odbywa się wyjątkowy bieg.

Głównym celem "Wings For Live Run" jest pomoc osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym. Dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na sfinansowanie badań i metod leczenia tego schorzenia.

Podobnie jak rok temu bieg wystartuje z Międzynarodowych Targów Poznańskich. Start znajdować będzie się na Placu Marka.

Punktualnie o godz. 13:00 aż 8 134 zawodników wyruszy w trasę, która prowadzić będzie przez teren Targów i następnie ulicami: Śniadeckich, Grunwaldzką, Bukowską i Roosevelta do ronda Kaponiera i dalej po trasie: Most Uniwersytecki - św. Marcin - al. Niepodległości - Solna - Estkowskiego - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Gnieźnieńska i dalej do Bogucina, Lednogóry, Pobiedzisk i Kobylnicy. Całkowita pętla z metą na MTP liczy prawie 100 kilometrów.

W związku z organizacją zawodów z utrudnieniami od godz. 12:00 muszą liczyć się pasażerowie komunikacji miejskiej:
• Tramwaje linii nr 6, 13 i 15 będą kursować objazdem przez rondo Jeziorańskiego, Reymonta, Hetmańską i Głogowską.
• Linie tramwajowe nr 7 i 8 będą dojeżdżać tylko do Ronda Śródka.
• Autobusy linii nr 151, 168, 171 i podmiejskiej 905 pojadą objazdem przez rondo Kaponiera, Roosevelta, Most Dworcowy i al. Króla Przemysław II.

Utrudnienia czekają również kierowców:
Na ulicy Grunwaldzkiej od Bukowskiej do Śniadeckich ruch odbywać będzie się tylko po jezdni północnej w kierunku Szylinga.
• Nie będzie możliwości przejazdu ulicą Grunwaldzką od Matejki w kierunku Roosevelta.
• Na czas biegu z ruchu wyłączona zostanie ulica Śniadeckich (od Parkowej do Grunwaldzkiej).
• W niedzielę obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na odcinku ul. Śniadeckich od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej i na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Śniadeckich do ul. Bukowskiej.
• Na skrzyżowaniu ulicy Bukowskiej z Roosevelta oraz na rondzie Kaponiera podczas biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i wyznaczone zostaną "śluzy", umożliwiające przejazd poprzeczny.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: