Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz złoży ślubowanie i wybierze przewodniczącego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz złoży ślubowanie i wybierze przewodniczącego
22-04-2019 22:46   Janusz Ludwiczak
Miesiąc temu wybraliśmy Radę Osiedla Św. Łazarz VII kadencji na najbliższe cztery lata. We wtorek w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbędzie się pierwsza sesja inauguracyjna, w trakcie której nowo wybrani radni złożą ślubowanie oraz wybiorą przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz.

Miesiąc temu, w niedzielę 24 marca odbyły się wybory osiedlowe. O 21 mandatów do Rady Osiedla Św. Łazarz ubiegało się w sumie 53 kandydatów, czyli 2,5 osoby na jedno miejsce. Frekwencja wyniosła 6,09% i była nieco wyższa niż cztery lata temu (w 2015 r. wyniosła 4,93%). W wyborach do Rady Osiedla Św. Łazarz zagłosowało w sumie 1491 mieszkańców spośród 24 492 uprawnionych do głosowania.

We wtorek 23 kwietnia o godz. 17:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania swoją działalność zainauguruje Rada Osiedla Św. Łazarz VII kadencji na lata 2019-2023.

Pierwsza, inauguracyjna sesja rozpocznie się od stwierdzenia ważności przeprowadzonych wyborów, po czym nowo wybrani radni złożą ślubowanie:
"Ślubuję uroczyście jako radny Osiedla Św. Łazarz pracować dla dobra i pomyślności Osiedla i Miasta Poznania, działać zawsze zgodnie z prawem oraz interesami Osiedla i jego mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań Osiedla"

Wybrany zostanie również przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

A czym chcieliby zająć się nowo wybrani radni?

– Kandydaci z grupy "Czas na Łazarz" precyzyjnie powiedzieli, wskazali swoje programy, jaką mają wizję osiedla. Nasza wizja to jest Łazarz z zielenią, uspokojonym ruchem samochodowym z sensownie wprowadzoną Strefą Płatnego Parkowania, która w jak największym stopniu daje preferencje stałym mieszkańcom dzielnicy. Chcielibyśmy dokładnie sprawdzić każdą ulicę, jakie rozwiązania optymalne dla mieszkańców można wprowadzić – komentował tuż po ogłoszeniu wyników Andrzej Janowski, nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz z koalicji "Czas na Łazarz".

A jakie jeszcze zadania chciałaby realizować nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz? Co z budową krytej pływalni i centrum sportów wrotkarskich?

– W odpowiedzi, którą nasi kandydaci udzielili portalowi lazarz.pl zdecydowana większość kandydatów jest za tym, by kryta pływalnia powstała na terenie parku Kasprowicza. Ta inwestycja jest potrzebna, możemy przeanalizować, w którym dokładnie miejscu powinna powstać. Jeśli chodzi o tor wrotkarski większość naszych kandydatów widziałaby ten obiekt na terenie stadionu Energetyka – przekonuje radny Andrzej Janowski.

Jednym z postulatów komitetu "Czas na Łazarz" były zmiany na ulicy Głogowskiej.

– Ulica Głogowska musi uprzywilejowywać transport zbiorowy, torowisko tramwajowe powinno być wydzielone na całej długości ulicy, piesi powinni mieć łatwiejszy dostęp do przystanków, które powinny być szersze. Powinno być wprowadzone rozwiązanie dla rowerzystów. Zdaję sobie sprawę, że osiągnięcie celów będzie się wymagało likwidacji jednego pasa ruchu dla samochodów. To nie będzie jednak w całości w gestii rady osiedla. Głogowska musi odżyć jako ulica handlowa – zaznacza Andrzej Janowski.

Nowo wybrani radni deklarują również lepszą komunikację z mieszkańcami oraz chcą zabiegać o remont ulicy Kolejowej.

– Jest to ulica priorytetowa jeśli chodzi o remont, jednak pałeczka jest po stronie władz miasta. Jako rada osiedla będziemy zabiegać o to, by remont ulicy jak najszybciej ruszył – podsumowuje Andrzej Janowski, nowo wybrany radny Osiedla Św. Łazarz.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

Radni Łazarza VII kadencji wybrani na najbliższe 4 lata
(marzec 2019 - marzec 2023):

• Sylwia Badzińska ►więcej
• Joanna Ellmann ►więcej
• Agnieszka Hoffmann ►więcej
• Andrzej Janowski ►więcej
• Wojciech Kosiedowski ►więcej
• Dorota Koszal ►więcej
• Paweł Kowalczyk ►więcej
• Dawid Krupa ►więcej
• Janina Łukarska ►więcej
• Damian Marciniak ►więcej
• Agnieszka Michalak-Pietkiewicz ►więcej
• Roman Modrzyński ►więcej
• Tomasz Naradowski ►więcej
• Maciej Nowak ►więcej
• Marcin Pakuła ►więcej
• Szymon Pawelczyk ►więcej
• Jakub Skurzyński ►więcej
• Amadeusz Smirnow ►więcej
• Klaudia Stecka ►więcej
• Franciszek Sterczewski ►więcej
• Beata Szeszuła ►więcej


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: