Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Społecznicy posprzątali teren nie wybudowanego lodowiska w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Społecznicy posprzątali teren nie wybudowanego lodowiska w Parku Kasprowicza
11-03-2019 03:50   Janusz Ludwiczak
Pomimo deszczu kilkunastu społeczników postanowiło posprzątać teren, na którym miało powstać kryte lodowisko. Akcję zorganizowało Koalicja ZaZieleń Poznań i Kolektyw Kąpielisko. Społecznicy nie chcą, by doszło do wycinki drzew w tej części parku Kasprowicza, a także postulują, by tor wrotkarski kryta pływalnia powstały w innym miejscu.

"W dyskusji na temat parku Kasprowicza często padają argumenty, że jedyną możliwością uporządkowania terenu przyległego do letniego kąpieliska, jest trwała zabudowa poprzez tor wrotkarski i pływalnię krytą. Sądzimy, że rozwiązanie jest prostsze... można posprzątać teren. Sprzątamy już w marcu, bo wiosna w tym roku wcześniej zawitała i nie chcemy przeszkadzać ptakom, które za chwilę będą urządzać gniazda – wyjaśnia Koalicja ZaZieleń Poznań i Kolektyw Kąpielisko.

W sobotniej akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Społecznicy nie chcą przede wszystkim wycinki drzew, mimo iż w ramach planowanych inwestycji miasto planuje nasadzenie kilkuset drzew. Ponadto sugerują, by centrum sportów wrotkarskich i kryta pływalnia powstały w innym miejscu.

– Obawiamy się wycinki sporej ilości drzew. W Parku Kasprowicza planowane są dwie ogromne inwestycje - centrum sportów wrotkarskich i kryta pływalnia. Mało osób zdaje sobie sprawę jaką dużą zajmą one powierzchnię. Wyciętych ma zostać prawie 350 drzew. Jest to niemała liczba. Park Kasprowicza stanowi zielone płuca nie tylko dla Łazarza, należy go chronić – powiedziała portalowi lazarz.pl Agnieszka Malinowska z Koalicji ZaZieleń Poznań.


Komentarze (6)

11-03-2019 10:55:43
Robert
Było przynajmniej kilkunastu mieszkańców Łazarza (nie z żadnej koalicji), w tym ja. Liczę na to, że tor wrotkarski powstanie w miejscu, które nie będzie wymagało wycinki aż tylu drzew. Liczę, że powstanie w odpowiedniej odległości od bloków mieszkalnych, a około 50 metrów to jest zdecydowanie za blisko na tak dużą inwestycję. Czuję się oszukany, że w projekcie do głosowania tor wrotkarski był umiejscowiony w innym miejscu, a teraz się okazuje, że ma powstać pod moimi oknami. Przecież to nieuczciwe. Nie chcę spędzić najbliższych lat na sądzeniu się z inwestorem za spadek jakości życia (smog, hałas, zalanie piwnic, brak miejsc parkingowych przez gości tych nowych inwestycji bo już teraz zbiera się woda przy blokach, a bez korzeni drzew sobie nie poradzimy i nas zaleje, boję się hałasu z toru wrotkarskiego, profesjonalnego) czy spadek wartości nieruchomości. Nie mam nic przeciwko wrotkarzom, rozumiem, że bardzo chcą miejsca do uprawiania sportu. Proszę jedynie, aby nie robić tego kosztem zieleni i innych mieszkańców.
11-03-2019 10:20:23
pyra
Super sprawa !
11-03-2019 10:17:21
REDAKCJA
@gosownik: Od Czytelników również, bo domyślam się, że ma Pani maturę.. Ta forma jest dopuszczalna. Odsyłam m.in. do słownika PWN: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nowo-wybudowany-niewybudowany;420.html
11-03-2019 09:08:16
gosownik
Nie z przymiotnikami... Od dziennikarzy wymaga się jednak znajomości języka polskiego.
11-03-2019 08:27:40
M.Łazarz
U mnie pod parapetem okiennym wróble i jerzyki urządzają od kilku lat gniazda.W tym roku doczekałam się już wróbelków.Mieszkam przy ruchliwej ulicy i ptaszkom to nie przeszkadza.A dokarmiane sikorki zaglądają do okien.
11-03-2019 08:24:05
obserwator
To chyba nastąpiło cudowne rozmnożenie bo widziałem tam niecałę 10 osób.A gdzie wyrzucono te śmieci, mam nadzieję że dla bezpieczeństwa wynajęto specjalny kontener i wywieziono.Przecież tam było wszystko nawet strzykawki po ..Ciekawe ilu mieszkańców Łazarza tam było.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: