Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wystartował nowy sezon roweru miejskiego. Przy Sczanieckiej będzie strefa parkowania rowerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wystartował nowy sezon roweru miejskiego. Przy Sczanieckiej będzie strefa parkowania rowerów
01-03-2019 16:02   Janusz Ludwiczak
23 minuty po północy dokonano pierwszego wypożyczenia poznańskiego roweru. Ruszył 8. już sezon. W całym ubiegłym roku na samym Łazarzu miejskie jednoślady wypożyczono blisko 186 tysięcy razy, z czego najwięcej przy Parku Wilsona oraz w pobliżu kampusu Uniwersytetu Medycznego. W połowie marca przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej i Kasprzaka powstanie strefa parkowania rowerów czwartej generacji.

Jak informuje ZTM pierwsze wypożyczenie roweru miejskiego miało miejsce o godz. 0:23 na stacji Factory Poznań, a użytkownik jeździł rowerem przez 1 godzinę i 3 minuty. Podróż zakończyła się na os. Sobieskiego. Do godziny 13 zanotowano już ponad 630 wypożyczeń. Ruszył ósmy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W całym ubiegłym roku, w okresie od 1 marca do 30 października na Łazarzu ze stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego skorzystano w sumie 185 957 razy. Dla porównania rok wcześniej – od marca do końca listopada 2017 r. (sezon był o miesiąc dłuższy) na wszystkich 12 stacjach dokonano 120 653 wypożyczeń miejskich jednośladów.

W 2018 r. najwięcej rowerów wypożyczono lub oddano przy Parku Wilsona (19 108) oraz przy kampusie Uniwersytetu Medycznego – ze stacji "Bukowska/Przybyszewskiego" (19 013).


Dane: Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

W drugiej połowie marca uruchomiony ma zostać system czwartej generacji (4G). Użytkownicy będą mieli dodatkowo do dyspozycji 475 rowerów, w tym 30 elektrycznych. Wyznaczonych zostanie 112 stref, w których będzie można wypożyczyć i zwracać rower najnowszego typu.

– Warunkiem korzystania z systemu będzie rejestracja, akceptacja regulaminu oraz dokonanie opłaty inicjalnej i utrzymanie minimalnego stanu konta w wysokości 20 zł w momencie wypożyczenia (rejestracja i stan konta są wspólne dla systemów 3. i 4 generacji, zatem osoby, które wcześniej korzystały z PRM 3G, mając na koncie klienta co najmniej 20 zł, nie będą musiały wykonywać dodatkowych czynności, aby korzystać z systemu PRM 4G). Strefa użytkowania PRM 4G obejmuje granice administracyjne Miasta Poznań z wyłączeniem strefy niedozwolonej (miejsca/obszary, w których klient nie może poruszać się rowerem miejskim; m.in. zbiorniki wodne, rzeki, obszary piaszczyste czy inne miejsca, w których rower może ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu) – informuje Urząd Miasta Poznania.

W strefach PRM 4G możliwy będzie zwrot roweru czwartej generacji bez dodatkowych opłat. Jedną ze stref będzie strefa Centrum, obejmująca teren ograniczony I ramą komunikacyjną (z wyłączeniem płyty Starego Rynku).

– Rower miejski 4G można będzie wypożyczyć - w strefie lub poza nią - poprzez komputer pokładowy (także z wykorzystaniem do identyfikacji karty PEKA), aplikację mobilną oraz kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Wypożyczenie rozpoczynać się będzie w momencie zwolnienia blokady "fork lock" znajdującej się na przednim widelcu ramy roweru. Zwrot roweru nastąpi poprzez ręczne zapięcie blokady "fork lock". Rower powinien zostać unieruchomiony w taki sposób, aby przednie koło roweru było w linii prostej z ramą, a sam rower stał stabilnie. Rower należy zaparkować zgodnie z przepisami, nie utrudniając przy tym ruchu drogowego, rowerowego ani pieszego. Jednośladów nie należy opierać o drzewa oraz zabytkowe elementy architektury (np. pomniki). Nowością będzie możliwość rezerwacji rowerów 4G (użytkownik będzie mógł zarezerwować jednocześnie do 4 sztuk) poprzez aplikację mobilną i stronę internetową – wyjaśnia magistrat.

Jedna ze stref parkowania rowerów czwartej generacji znajdzie się na Łazarzu, przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej i Kasprzaka. Kolejna będzie na pograniczu z Jeżycami, po północno-zachodniej stronie skrzyżowania ulic Bukowskiej i Polnej, a także na Górczynie, przy skrzyżowaniu Dmowskiego i Bosej.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: