Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Fani Shawna Mendesa spotkają się we WSUS, by pomóc Honoracie cierpiącej na porażenie mózgowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Fani Shawna Mendesa spotkają się we WSUS, by pomóc Honoracie cierpiącej na porażenie mózgowe
22-02-2019 14:49   Redakcja
W sobotę w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej 26 odbędzie się zlot fanów Shawna Mendesa.

– Tworzymy projekt społeczny "Turn on YOUTH!". Ma on na celu organizację zlotów fanów Shawna Mendesa w największych miastach w Polsce. Projekt ten będzie miał wydźwięk charytatywny i jest realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii". Wielu fanów nie może wybrać się na koncert Shawna w Krakowie a niekoniecznie zna osoby z danego miasta. To także super sprawa dla osób, którym nie udało się niestety zdobyć biletów na to, aby poczuć tę atmosferę i przynależność do Mendes Army – wyjaśnia Filip Dyba ze Stowarzyszenia Skuteczni Wolontariusze.

Jak wyjaśniają organizatorzy dochód z wejściówek zostanie przekazany na rzecz Honoratki Babuli, która cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe.

– Honorata urodziła się w 29 tygodniu ciąży, ważyła 1700 gram, w dobie waga spadła do 1300 g. Dziecko było w stanie krytycznym – półtora tygodnia walczyła o życie. Ze szpitala wyszła dopiero po półtora miesiąca. Wydawało się, że już wszystko dobrze. Niestety w wieku 2,5 roku u Honi zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce z przewagą spastyki (sztywności) kończyn dolnych. Jest to cały zespół objawów. Honia ma także zaburzenia Integracji Sensorycznej (brak równowagi, nadwrażliwość słuchowa i dotykowa) koślawość kolan, stopy końsko-szpotawe neurogenne, płaskostopie, haluksy, brak koordynacji wzrokowo-ruchowej, zaburzenia grafomotoryki małej i dużej, zaburzenia spostrzegania, skoliozę oraz astygmatyzm i niedowidzenie. W związku z tym wszystkim Honia jest od urodzenia bardzo intensywnie rehabilitowana-była już na ponad 20 turnusach rehabilitacyjnych. Przeszła 3 operacje. Jest pod stałą opieką: ortopedy, neurologa,chirurga, okulisty,logopedy, ortodonty,a także wielu innych terapeutów i rehabilitantów – tłumaczy Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 lutego w godz. od 12:00 do 15:00 w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej 26. Więcej informacji na stronie organizatora.


Fot: mat.org.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: