Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer Wierzejewskich jest rozjeżdżany przez auta. Teren zielony zamienia się w parking - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer Wierzejewskich jest rozjeżdżany przez auta. Teren zielony zamienia się w parking
19-02-2019 17:53   Janusz Ludwiczak
Przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Szylinga znajduje się Skwer im. braci Wierzejewskich, jednak jak alarmuje nas mieszkaniec jest on stale rozjeżdżany przez samochody.
– Od strony Grunwaldzkiej kierowcy wjeżdżają samochodami i parkują bezpośrednio na trawie lub na alejce, czasem nawet zastawiając pieszym wejście na skwer. Interwencje Straży Miejskiej nie pomagają, sytuacja się powtarza – alarmuje nas Czytelnik.

Skwer przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Szylinga w marcu 2016 r. otrzymał imię braci Wincentego i Jana Wierzejewskich, zasłużonych harcerzy i propagatorów idei skautingu, którzy za zasługi zostali odznaczeni Krzyżem Powstania Wielkopolskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Skwer na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga otrzymał imię braci Wincentego i Jana Wierzejewskich {WIDEO}

Skwer Wierzejewskich rozjeżdżany jest jednak przez kierowców, o czym alarmuje nasz Czytelnik.

– To jeden z niewielu w tym rejonie terenów zielonych. Skwer Wierzejewskich jest od dłuższego czasu, praktycznie codziennie niszczony. Na jego część od strony Grunwaldzkiej kierowcy wjeżdżają samochodami i parkują bezpośrednio na trawie lub na alejce, czasem nawet zastawiając pieszym wejście na skwer. Trochę przykre, że nie można liczyć na rozsądek kierowców i troskę mieszkańców o wspólne dobro, jakim są tereny zielone. Zieleni w tym rejonie jest tak mało, że tym bardziej powinniśmy dbać o to, co jest... – pisze do nas Marek Niworowski, mieszkaniec ulicy Szylinga.

Mieszkaniec Szylinga zgłaszał kilkukrotnie sprawę do służb, jednak jak twierdzi interwencje nie przynoszą efektów.

– Zgłaszaliśmy z żoną kilka razy sprawę do Straży Miejskiej, ale to za dużo nie daje, bo przyjeżdżają późno, zdarza się że nawet za późno. Podobnie Policja. Poza tym to jest jak walka z wiatrakami - co chwilę inne samochody. Podobne zjawisko obserwuję np. przy wjeździe od ul Grunwaldzkiej do szpitala Święcickiego. Tam samochody prawie codziennie parkują na zakazie i na trawniku, co chwilę przyjeżdża Straż Miejska i zakłada blokady, a problem nie znika...
W październiku zeszłego roku zgłosiłem sprawę do Zarządu Zieleni Miejskiej. Od tego czasu wiele się nie zmieniło. Samochody w dalszym ciągu niezgodnie z przepisami wjeżdżają alejką, stopniowo niszcząc zieleń. Ścieżka, która kiedyś służyła tylko pieszym, teraz bardziej przypomina rozjeżdżony poligon
– zaznacza nasz Czytelnik, Marek Niworowski.

ZOBACZ TAKŻE: Skwer im. Wierzejewskich na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga zamienił się w parking

Zdaniem Pana Marka problem mogą rozwiązać słupki, które umożliwiałyby wjazd na teren zielony.

– Myślę, że udałoby się powstrzymać ten proceder, gdyby na początku alejki, od strony ul. Grunwaldzkiej, zamontować dwa słupki lub płotki – tak, by samochód nie mógł przejechać. Taki pomysł w 2018 r. zgłosiłem Zarządowi Zieleni Miejskiej, dostałem odpowiedź, że go rozważą. Działanie jest niezbędne - wjeżdżające samochody stwarzają niebezpieczeństwo dla osób w parku, niszczą zieleń, której przecież w tych rejonach jest tak mało. Problem z każdym miesiącem narasta, będzie prawdopodobnie coraz gorzej. Dantejskie sceny się działy podczas targów motoryzacyjnych w 2018, wtedy był zastawiony cały skwer. Policja i straż miejska zareagowała z dużym opóźnieniem, dopiero po mojej osobistej wizycie na komisariacie. Podobnie będzie pewnie w tym roku – wskazuje Marek Niworowski.

Sprawę przekazaliśmy do Straży Miejskiej, Zarządu Zieleni Miejskiej i Rady Osiedla Św. Łazarz.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Marek Niworowski
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Skwer im. Wierzejewskich na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga zamienił się w parking

ZOBACZ TAKŻE: Skwer na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga otrzymał imię braci Wincentego i Jana Wierzejewskich {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: Chcą ratować Willę Florę - zbudowano ją w 1872 dla żony Wilhelma II

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (7)

24-02-2019 11:42:49
Mieszkanka Chociszewskiego
Brawo Mieszkańcu Chociszewskiego! Ja też mieszkam obok tych przepięknych starych drzew i bardzo, ale to bardzo nie chcę, żeby je wycięto i wybudowano tor wrotkarski!!! Proszę się zainteresować Koalicją ZaZieleń Poznań i Stowarzyszeniem Kolektyw Kąpielisko. To są młodzi dzielni ludzie, którzy zbierają się w klubie "Pireus" i walczą o zieleń. Proszę przyjść, bo im więcej będzie obrońców tego skrawka parku, tym mamy większą szansę. Proszę wyjść z domu, najlepiej razem z podobnie myślącymi sąsiadami, i pomóc nam! Jeśli będzie nas dużo, to wygramy!!!
20-02-2019 14:51:14
poznanianka
Nakładać kary finansowe , ale je skutecznie egzekwować. Nie możemy sie w mieście pozbywać skwerów zielonych i i dewastować.To b. wazne płuca dla mieszkańców.
20-02-2019 10:17:11
Kris
Panie Marku, nie może Pan przywieźć z działki trzech wielkich kamlotów i z sąsiadami położyć na ścieżce? Interwencji z miasta może się Pan nie doczekać
20-02-2019 09:36:34
pyra
Poznan i nie tylko to - słupki i płotki - widac jak Polacy maja gdzies wszystko co lezy poza ich wlasnym nosem i drzwiami od mieszkania. Policja powinna tam ladowac mandaty do oporu ale pod latarnia najciemniej a pozatym nie ma w spoleczenstwie, takze w SM i Policji wrazliwosci na temat zieleni....a co tam trawa, drzewo, krzew, to nie jest problem. Pan Marek ma racje i dobre rozwiazanie ale czy ktos Go slucha ???
20-02-2019 07:54:48
@NoJa
troll czy po prostu wiejski głupek?
19-02-2019 22:34:50
NoJa
Bardzo dobrze; zlikwidować, zrobić tor wrotkarski...
19-02-2019 21:37:17
Tomek
Na samochód ich stać, ale na parking już nie... laweta i za miasto, wtedy się nauczą.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: