Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie zagospodarowania działki w parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie zagospodarowania działki w parku Kasprowicza
04-02-2019 02:12   Janusz Ludwiczak
Podczas pierwszej w tym roku sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie zadysponowania nieruchomości położonej w pobliżu Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki", która pierwotnie miała być przeznaczona na utworzenie ogrodu społecznego dla Kolektywu Kąpielisko. Ponadto łazarski radni zgłosili uwagi do projektu planu miejscowego w rejonie ulicy Ułańskiej i Grunwaldzkiej. Jedną z nich jest wydzielenie terenu z przeznaczeniem pod parking wielopoziomowy oraz wprowadzenia zakazu lokalizacji ogrodzenia.

Na początku pierwsze w tym roku sesji, która odbyła się 16 stycznia łazarscy radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie.

Rada Osiedla Św. Łazarz uchwalając w czerwcu budżet na 2019 roku przeznaczyła 250 tys. zł na remont kolejnych alejek w Parku Kasprowicza. Inwestycja ta miała być realizowana w przypadku, jeśli udałoby się pozyskać grant od miasta. Jednak łazarski samorząd nie wygrał konkursu, stąd też środki, które miały być przeznaczone na odnowienie parkowych alejek zostały przekazane na inne cele.

I tak 45 tys. zł przekazano na opracowanie projektu przebudowy skweru Eki z Małeki, 20 tys. zł na zagospodarowanie małą architekturą i zielenią pasów drogowych. Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej otrzyma 97 tys. zł na opracowanie projektu kompleksowej rewaloryzacji parku Kasprowicza oraz 5 tys. zł na utrzymanie skweru im. Kazimierza Nowaka oraz Skweru Eki z Małeki. Pozostałe środki trafią na organizację spotkania bożonarodzeniowego w Parku Wilsona, działania aktywizujące społeczność senioralną czy organizację spotkań integracyjnych dla dzieci we wszystkich łazarskich przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

Łazarscy radni podczas ostatniej sesji podjęli również uchwałę w sprawie zadysponowania nieruchomości położonej w pobliżu Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki", która pierwotnie miała być przeznaczona na utworzenie ogrodu społecznego dla Kolektywu Kąpielisko.

Kolektyw Kąpielisko został utworzony m.in. w celu ratowania pływalni letniej przed likwidacją i ten cel, wspólnie z radnymi osiedlowymi i miejskimi, udało się zrealizować. Kolektyw Kąpielisko dzierżawił obszar stanowiący teren pływalni letniej od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. POSIR, ze swoich środków, ogrodził ten teren, wykonał przyłącza wody i prądu. Termin najmu przedmiotowego terenu skończył się w czerwcu 2018 r. i warunkowo został przedłużony do końca roku, co miało ułatwić Kolektywowi Kąpielisko przeniesienie ogrodu w nowe miejsce. W związku z wygaśnięciem umowy najmu Rada Osiedla Św. Łazarz, wspólnie z POSiR i Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami zaproponowali Stowarzyszeniu ogrodzony i częściowo zagospodarowany teren sąsiadujący z obecnym ogrodem Kolektywu Kąpielisko – wyjaśnia w uchwale Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

– Po negocjacjach, w których uczestniczyli przedstawiciele Kolektywu Kąpielisko, ustalono, że proponowany teren zamienny (działki nr 20/81 i 20/79) przejmie w zarząd od Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Przedszkole nr 32 i udostępni go Kolektywowi Kąpielisko. W związku z powyższym, zwracaliśmy się do WGN o ustanowienie Przedszkola nr 32 zarządcą w/w terenu. Dzierżawiony do grudnia 2018 r. ogród, to obszar należący do pływalni letniej i na terenie tym, w roku 2019 prowadzone będą działania inwestycyjne polepszające warunki funkcjonowania pływalni letniej. Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym obiektu w roku 2018, po przeanalizowaniu uwag dotyczących polepszenia warunków korzystania z obiektu, zgłaszanych przez mieszkańców, radnych i POSiR, niezbędnym jest dalsze zagospodarowanie całego terenu pływalni. Pływalnia letnia rozszerzy swoją działalność poza miesiące letnie i na obiektach prowadzone mają być działania rekreacyjne oraz edukacyjne dla mieszkańców. Przypominamy także, że mieszkańcy Łazarza i Grunwaldu wielokrotnie sygnalizowali konieczność budowy na sąsiednim terenie pływalni krytej i zbierali podpisy popierające tę budowę. Po wielu latach starań udało się zabezpieczyć środki i opracować plany na realizację tego zadania, a tym samym spełnić oczekiwania mieszkańców. Ogólnodostępna kryta pływalnia to obiekt wyczekiwany także przez placówki oświatowe - przedszkola i szkoły - na prowadzenie zajęć z dziećmi – dodaje Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Pod koniec styczniowej sesji łazarscy radni podjęli również uchwałę, w której mają uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Ułańskiej i Grunwaldzkiej. Rada Osiedla Św. Łazarz postuluje, aby ścieżka pieszo-rowerowa została poprowadzona od przedłużenia ulic Orzeszkowej i Konopnickiej w kierunku północnym do ul. Grunwaldzkiej. Ponadto radni proponują wydzielenie terenu z przeznaczeniem pod parking wielopoziomowy oraz chcą wprowadzenia zakazu lokalizacji ogrodzenia na terenie objętym opracowaniem.

Na zakończenie łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie diet. I tak najwyższą dietę w wysokości 850 złotych otrzymała radna Maria Łazarz, z tytułu pełnienia funkcji Przewodniczącej Zarządu Osiedla, wkładu pracy w realizację zadań Zarządu Osiedla, przygotowania i przeprowadzenia posiedzeń Zarządu oraz zwrotu kosztów związanych z realizacją zadań Osiedla. Drugą pod względem wysokości dietę w kwocie 600 zł otrzymał radny Wojciech Dera.

Z kolei po raz pierwszy diety nie otrzyma przewodniczący Filip Olszak, a to dlatego, że pod koniec zeszłego roku objął mandat radnego miasta Poznania, a zgodnie z przepisami miejscy rajcy nie mogą otrzymywać wynagrodzeń z tytułu pełnienia jednocześnie funkcji radnego osiedlowego i miejskiego.

Kolejna sesja ma odbyć się 12 lutego w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg", podczas którego nastąpi podsumowanie kończącej się, VI kadencji.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LIII (zwyczajna) 16.01.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (4)

07-02-2019 12:31:54
Radny
Rozliczenie musi być co do złotówki. Budżet Rady Osiedla jest finansowany z budżetu Miasta. Czyli każdy wydatek musi być dokłądnie rozliczony przez Urząd Miasta, co jest również w ich interesie bo jak zostałyby wykryte nieprawidłowości to już odpowiednie służby by się tym zajęły. Poza tym budżet Rady Osiedla jest dokładnie sprawdzany i każdy wydatek musi być przyjety odpowienią uchwałą i mieć na to dokumenty.
04-02-2019 14:29:12
Xyz
Tak część radnych dostała wyższe diety na organizacje spotkania jednak rozliczenia nie ujrzymy zapewne
04-02-2019 08:11:53
Radna
część radnych dostała wyższe diety, które przeznaczone zostaną na koszty organizacji spotkania podsumowującego kończącą się kadencję Rady .
04-02-2019 07:36:31
Wera
Ale ożywienie rady osiedla! Wszystko jasne. Niedługo wybory. Ha, ha.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: