Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Amu.Net.100" – konkurs na opowiadanie "Poznań fantastyczny" tym razem o 100-leciu Uniwersytetu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Amu.Net.100" – konkurs na opowiadanie "Poznań fantastyczny" tym razem o 100-leciu Uniwersytetu
31-01-2019 13:54   redakcja, Wydawnictwo Miejskie Posnania
Wydawnictwo Miejskie Posnania ogłosiło szóstą edycję konkursu na opowiadanie "Poznań fantastyczny". Tym razem w temat konkursu nawiązuje do 100. rocznicy utworzenia w Poznaniu Uniwersytetu. Autorzy najlepszych opowiadań otrzymają nagrody w wysokości odpowiednio po 3 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł.

Tym razem tematem przewodnim konkursu na najlepsze opowiadanie "Poznań fantastyczny" jest 100-lecie powstania Uniwersytetu Poznańskiego. Szósta edycja zatytułowana jest "AMU.NET.100".

Organizatorzy konkursu nie chcą ingerować w prace, dlatego autorzy mogą swobodnie interpretować główne hasło, jednak tematyka opowiadania musi być związana z szeroko rozumianą fantastyką oraz nawiązywać do 100. rocznicy utworzenia uniwersytetu w Poznaniu, a akcja opowiadania musi rozgrywać się w stolicy Wielkopolski.

– Nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze. wymagania dotyczące objętość. Objętość opowiadania: minimalnie 20 000 znaków (słownie: dwadzieścia tysięcy znaków), a maksymalnie 30 000 znaków (słownie: trzydzieści tysięcy znaków), wliczając znaki białe typu spacja, akapit i inne – wyjaśnia Mateusz Malinowski z Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Opowiadania należy przesłać do 31 marca 2019 r. do godz. 23:59 na adres mailowy: konkurs6.fantastyczny@wm.poznan.pl

Opowiadanie musi być nadesłane wyłącznie w formie elektronicznej (w plikach: doc lub rtf); w tytule e-maila wpisać należy wpisać: Konkurs "Poznań Fantastyczny. AMU.NET.100", a załączony plik powinien być nazwany tytułem opowiadania.

Uczestnikiem konkursu może być każda osoba dorosła oraz osoba, która do 28 stycznia 2019 roku ukończyła 18 rok życia i posiada obywatelstwo polskie.

Informacje o konkursie, wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do końca maja. W konkursie przyznane zostaną następujące nagrody i wyróżnienia:
• I nagroda - 3 000 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
• II nagroda - 2 000 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
• III nagroda - 1 000 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
• 5 wyróżnień z nagrodą w wysokości 500 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
• 7 wyróżnień dodatkowych z publikacją w antologii pokonkursowej, bez nagrody finansowej.

Najlepsze opowiadania wyłoni Jury Konkursu w składzie: Joanna Jodełka (przewodnicząca), Joanna Gaca-Wyczółkowska, Katarzyna Kamińska, Joanna Pakuła, Aleksandra Kujawiak, Piotr Jaśkowiak, Rafał Kochanowicz, Remigiusz Koziński, Andrzej Sikorski.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Radio Afera, Radio Meteor, telewizja Flesz, Życie Uniwersyteckie, tenpoznan.pl, aktualnekonkursy.pl, Zupełnie Inna Opowieść, kulturapoznan.pl, IKS, biuletyn.poznan.pl a także portal lazarz.pl.


Fot: Biuletyn Miejski

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: