Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Więcej zapłacimy za wywóz śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Więcej zapłacimy za wywóz śmieci
30-01-2019 12:03   Janusz Ludwiczak
Od 1 lipca za wywóz odpadów zapłacimy o 4 złote więcej w przypadku sortowania, a jeśli wrzucamy śmieci do jednego pojemnika zapłacimy o 10 złotych więcej niż do tej pory.

Zgromadzenie Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP) przyjęło uchwałę w sprawie zmian stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

I tak od 1 lipca przy sortowaniu odpadów w przypadku zabudowy jednorodzinnej oraz w budynkach do 4 wydzielonych lokali zapłacimy nie 12, a 16 złotych miesięcznie.

Dla zabudowy wielolokalowej (budynki o liczbie wydzielonych lokali mieszkalnych powyżej 4) stawka wyniesie 14 złotych od osoby.

W przypadku jeśli papier, plastik, szkło i inne tworzywa wrzucamy do jednego pojemnika wtedy za wywóz śmieci zapłacimy 30 złotych (obecnie jest to 20 zł).

– Konieczność zmian stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynika z kilku przyczyn. Najważniejszą z nich jest stale rosnąca ilość odbieranych i poddawanych zagospodarowaniu odpadów oraz m.in. wprowadzenie konieczności oddzielnego odbierania odpadów biodegradowalnych, co pociąga za sobą wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania. W dalszej kolejności wskazać należy konieczność intensyfikacji działań w zakresie selektywnej zbiórki, w celu osiągnięcia poziomów odzysku i recyklingu, wynikających z przepisów prawa. Planowane jest także zwiększenie o połowę liczby punktów selektywnego gromadzenia odpadów (tzw. PSZOK-ów), ze względu na lawinowy wzrost zapotrzebowania na ten rodzaj usługi – tłumaczy Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

GOAP przekonuje, że dotychczasowe opłaty obowiązują od 2013 roku.

– Dotychczasowe stawki obecnie nie gwarantują pokrycia wszystkich kosztów funkcjonowania gospodarki odpadami komunalnymi na terenie aglomeracji. Planowane zmiany zaczną obowiązywać w drugiej połowie bieżącego roku, o czym mieszkańcy zostaną zawiadomieni stosownym pismem. Zmiana stawek nie pociąga za sobą konieczności składania nowych deklaracji – tłumaczy GOAP.


Komentarze (3)

31-01-2019 11:43:45
morlock
Trzeba mieć na*rane w tych miastowych łbach by w ramach Sylwestra do dziś szkieł nie wywozić. A tera podwyżka. Pewno wizyty u psychiatrów zdrożały więc lud musi zapłacić.
30-01-2019 22:05:30
Posnaniak
W Poznaniu życie jest b. drogie. A do tego dzisiaj jeszcze się okazuje, że firma energetyczna nie będzie przysyłać już blankietów płatnościowych, więc wielu starszych ludzi nie zapłaci już rachunku za prąd w sąsiednim sklepie z niską prowizją 0,99 zł.
30-01-2019 12:49:55
Dziadek
Zwykłe dziadostwo Płaciliśmy największe stawki w Polsce CZyli Nie gospodarny GOAP Co robi Rada Miasta Prezydent Może czas zmienić ekipę GOAPu i puścić ich z torbami

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

do 27-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

26

paź

11:00
Łazarz
Łazarskie łazęgowanie - Łazarz wielokulturowy
Jakie są nasze korzenie, kim byli nasi przodkowie i ich sąsiedzi? Spacer śladami ludzi, którzy się osiedlili na Łazarzu i zbudowali dzielnicę - wyciec

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: