Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogromne 6-hektarowe osiedle z biurowcami powstanie w obrębie Ułańskiej i Grunwaldzkiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogromne 6-hektarowe osiedle z biurowcami powstanie w obrębie Ułańskiej i Grunwaldzkiej?
07-01-2019 05:41   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek o godz. 17:00 w II LO odbędzie się spotkanie w ramach II etapu konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej". 6-hektarowy teren planują sprzedać Międzynarodowe Targi Poznańskie. Powstała już koncepcja i projekt zagospodarowania terenu, który zakłada powstanie w tej części osiedla mieszkaniowego z biurowcami, hotelem, restauracjami oraz punktami handlowo-usługowymi.

We wrześniu 2017 r. Rada Miasta Poznania uchwaliła projekt w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej". Plan miejscowy zostanie sporządzony na wniosek MTP i Rady Osiedla Św. Łazarz. Targi chcą sprzedać nieruchomość pod zabudowę mieszkaniową, z kolei łazarski samorząd obawia się, że na tym terenie powstaną wieżowce.

W poniedziałek o godz. 17:00 w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Matejki 8/10 odbędzie się spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w ramach II etapu konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej".

Podczas spotkania zostaną zebrane uwagi, opinie i sugestie na temat projektu planu miejscowego i zagospodarowania terenu w obrębie ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Matejki. II etap konsultacji potrwa do 21 stycznia 2019 r. Swoje opinie i sugestie dotyczące planu można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: mpu@poznan.mpu.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań.

Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą sprzedaż swoją nieruchomość, położona w obrębie ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Matejki. Obecnie na działkach tych znajduje się m.in. parking dla wystawców i gości. Targi szacują, że za sprzedaż 6,5 hektarów gruntu mogłyby otrzymać przynajmniej 68 milionów złotych. Docelowo na tym terenie miałoby powstać osiedle mieszkaniowe. Ze środków ze sprzedaży nieruchomości Targi chcą wybudować parking wielopoziomowy nad pawilonami od strony ulicy Głogowskiej.

Wycena terenu została oszacowana na minimum 68 mln zł, a maksymalnie na 119 mln zł. Za uzyskane pieniądze będziemy chcieli wybudować wielopoziomowy parking nad pawilonami 1 i 15, taki, by nie psuł krajobrazu. W planach mamy również wybudowanie nowego Centrum Targowego, obecnego budynku nie opłaca się remontować. Są również różne pomysły na Gmach Administracyjny, jednym z nich jest przekształcenie go w hotel – tłumaczył rok temu podczas spotkania z poznańskimi radnymi Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na zlecenie MTP została opracowywana koncepcja zagospodarowania tego terenu, którą przygotowała pracownia CDF Architekci.

Projekt zakłada powstanie w obrębie ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Matejki osiedla mieszkaniowego i biurowców, a na tyłach dawnego kina Olimpia miałby powstać hotel. W zabytkowach obiektach pokoszarowych miałby powstać restauracje oraz lokale usługowo-kulturalno-rozrywkowe. Autorzy koncepcji zakładają że obsługa komunikacyjna miałaby być odbywać się od strony ulicy Grunwaldzkiej i Ułańskiej. Projektanci zaproponowali również przedłużenie ulic Konopnickiej i Orzeszkowej do Ułańskiej.


Komentarze (15)

12-01-2019 23:04:55
JP
A co z parkingiem przy biedronce bedzie ja sie pytam?! Niby gdzie zaparkuje fure jak pojade po paletke kustoszy??!!!
12-01-2019 13:57:03
RAN
Ciekawe kto tam będzie mieszkać? Wokoło pełno pustych mieszkań nawet pustych kamienic a oni chcą budować następne...Brak parkingów przy targach, mieszkańcy płacący za parkowanie a w czasie różnych imprez nie można wcisnąć auta. No bardzo mądry pomysł z likwidacją parkingu i budową "psu na budę" domów i biurowców.Bardzo, bardzo mądry pomysł tylko pogratulować MTP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11-01-2019 12:01:54
Gajowiecki Grzegorz
Wszystko b. pięknie.A co z mieszkańcami z ul.Matejki 63,ich na bruk.Dlaczego nie otrzymują żadnych informacji o spotkaniach.Przecież oni tam teraz mieszkają.
10-01-2019 08:12:24
x
PS Chodzi oczywiście o kamienicę przy Wyspiańskiego 21, przepraszam.
10-01-2019 07:17:57
x
Nowiutkie osiedle, śliczne i eleganckie, a przy okolicznych ulicach opuszczone i rozsypujące się kamienice, często z unikalnymi ozdobami architektonicznymi. Przykład - Wyspiańskiego 19 - wygląda jak po wojnie. Wybebeszona latem kamienica, w oknach płyty drewniane, balkony i szczyt już dawno odpadły. Ile takich domów jest na Łazarzu? Pustych, niszczejących... Nie ma silnych, żeby nakazać remont?
09-01-2019 23:14:51
Tomek
Chyba zwężenie Ulanskiej. Zresztą niedługo stanie się ona jednokierunkowa.
09-01-2019 21:25:12
aq
@Kalo... Park Wilsona, Park Kasprowicza, Park Manitiusa, Stare Zoo, mało tam parków?
09-01-2019 18:28:04
Kalopertol
Szkoda, że nie będzie tam parku...
09-01-2019 18:14:57
mn
A przewidziane jest poszerzenie ul. Ułańskiej?
09-01-2019 08:57:48
Do negatywa
Bogatych "cwaniaków"??? Weź się chłopie za robotę i naukę, a przede wszystkim zrozum, że można zarobić uczciwie! No chyba, że tak właśnie płacą za komentowanie i wyłączono myślenie...
08-01-2019 17:13:43
Tomek
Budynki powinny być zdecydowanie niższe, jak na sąsiednim osiedlu 3-4 kondygnacje maksymalnie.
08-01-2019 13:30:59
aq
Jeżeli ten teren będzie faktycznie częścią miasta, ogólnodostępną, a nie zamkniętym osiedlem to jestem za jak najszybszą realizacją! Szkoda tego terenu na parking.
08-01-2019 12:01:35
Qshu
Negatyw - Poznań to miasto ludzi przedsiębiorczych i pracowitych. Weź się zatem do pracy i zarób uczciwie na takie mieszkanie. Krytykować potrafi każdy ale za to mieszkania nie kupisz ;)
07-01-2019 22:37:45
Negatyw
Kolejne apartamentowce dla bogatych cwaniaków?
07-01-2019 13:58:46
Qshu
Trzymam kciuki ze realizację. Oczywiście to na razie to jedynie wstępne wizualizacje ale mam nadzieję, że końcowy efekt będzie zbliżony do tego co widzimy na grafikach. To jest bardzo dobra architektura na "światowym" poziomie. Poznań zasługuje na takie miejsca.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: