Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To jest miasto dla wszystkich" – ponad 1,3 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To jest miasto dla wszystkich" – ponad 1,3 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP
26-12-2018 01:47   Janusz Ludwiczak
600 litrów barszczu, 400 kg karpia i 450 kg ziemniaków - to wszystko pojawiło się na stołach dla ponad 1300 osób podczas największej wigilii w Polsce, która już po raz dziewiąty odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Przy wspólnym stole zasiedli ubodzy, bezdomni i samotni. W organizowanym przez Caritas wydarzeniu wzięli również udział arcybiskup Stanisław Gądecki, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz czy Przemysław Trawa, prezes MTP.

Wigilia dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących już po raz dziewiąty odbyła się w pawilonie nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do wspólnej Wigilii zasiadło ponad 1,3 tysiąca osób.

– Bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj razem na tej największej wigilii w Polsce. Chciałbym, żeby Poznań był miastem, w którym wszyscy będą czuli się dobrze, niezależnie od statusu, zdrowia czy ilości pieniędzy. To jest miasto dla wszystkich. Spokojnych, zdrowych i wesołych Świąt. Żeby dla każdego znalazł się prezent i żebyśmy wszyscy w nowym roku patrzyli na siebie życzliwie. Wszystkiego dobrego! – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Niech Chrystus, który pochyla się nad każdą ludzką biedą, przychodzi jako biedny człowiek w stajni betlejemskiej, błogosławi wszystkim naszym biedom i potrzebom, tak abyśmy mogli dojść do zdrowia i zbawienia – dodał abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Episkopatu Polski.

Początki Wigilii dla osób bezdomnych, biednych, potrzebujących i samotnych sięgają 2003 roku, kiedy to początkowo odbywała się w budynku XI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Ściegiennego. Szkoła mogła pomieścić jednak do 600 osób. Dlatego w 2010 roku wigilia została przeniesiona na MTP i od tego czasu odbywa się co roku na Targach zawsze przedpołudniem 24 grudnia.

Organizacja tak dużej wigilii nie byłaby możliwa bez pomocy blisko tysiąca wolontariuszy. Wystrój hali przygotowany został przez dzieci ze szkół podstawowych nr 46 i 51. Potrawy wydawały siostry zakonne oraz uczniowie m.in. z 4, 11, 12 i 25 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Nowym Tomyślu.

Dzięki ofiarności poznaniaków oraz sponsorów nikt z hali MTP nie wyszedł z pustymi rękami. Z zebranych darów przygotowano dla wszystkich świąteczne paczki.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: