Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wysadź i jedź" pod SP10 na Bosej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wysadź i jedź" pod SP10 na Bosej
09-12-2018 04:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku przy Szkole Podstawowej nr 10 na ul. Bosej pojawi się strefa "Wysadź i jedź". Zdaniem ZDM, Miejskiego Inżyniera Ruchu i innych służb rozwiązanie to ma ograniczyć ryzyko kolizji i poprawić bezpieczeństwo dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Bosej będzie pierwszą w Poznaniu, przy której zostaną zastosowane tego typu rozwiązania.

– Zostanie wprowadzone nowe oznakowanie dedykowane rodzicom, którzy podwożą pociechy do placówki. Będzie ono wskazywało miejsce gdzie można zatrzymać pojazd, by wysadzić ucznia w okolicy wejścia i ruszyć dalej bez potrzeby dłuższego postoju i blokowania chodników ("Wysadź i jedź"). Uwolniony w ten sposób chodnik przy szkole zapewni dzieciom wygodne i bezpieczne dojście. Ponadto ulica zostanie włączona w strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h i będzie jednokierunkowa (z wjazdem od strony ul. Dmowskiego) wraz z kontrapasem rowerowym – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zmiany na ul. Bosej, które będą obowiązywać od poniedziałku, 10 grudnia zostały skonsultowane z Policją, Strażą Miejską i Miejskim Inżynierem Ruchu.

– Prace nad zmianami w organizacji ruchu zostały rozpoczęte wizjami lokalnymi na miejscu, analizą raportów policji i straży miejskiej oraz ankiety wypełnionej przez szkołę przy udziale rodziców. Ankietę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu przy szkole m.in. prędkości, parkowania czy dróg dojścia opracował Wydział Transportu i Zieleni Urzędu Miasta. Wynikiem tych analiz było opracowanie projektu organizacji ruchu i przygotowanie wdrażanych obecnie rozwiązań, które mają przede wszystkim doprowadzić do zmniejszenia ryzyka kolizji, a w efekcie umożliwi dzieciom sprawniejsze i bezpieczniejsze poruszanie się. Można to osiągnąć poprzez ograniczenie ruchu samochodowego, prędkości pojazdów oraz zwiększenia wolnej przestrzeni przy wejściu do placówki, tak by zaparkowane samochody nie zasłaniały dzieciom i nadjeżdżającym kierowcom widoku przy przejściach – wyjaśnia ZDM.


Komentarze (1)

11-12-2018 10:10:36
morlock
Nieco niefortunnie kojarzy mi się to hasełko. Autorom polecam Słownik Wyrazów Bliskoznacznych.
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: