Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzień Hołdu Bohaterom Naszej Ojczyzny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzień Hołdu Bohaterom Naszej Ojczyzny
30-09-2018 00:12   redakcja, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych
Co roku w Zespole Szkół Gimnazjalno–Licealnych obchodzony jest Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Komunizmu. W poniedziałek w auli szkoły odbyła się oficjalna uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele władz miejskich, oświatowych, środowiska kombatantów, wojska, policji, straży pożarnej, Służby Więziennej, delegacje harcerzy, poczty sztandarowe zaproszonych szkół.

Jak co roku młodzież naszej szkoły przygotowała montaż słowno – muzyczny, nawiązujący tematycznie do uczczenia pamięci Polaków, którzy walczyli o niepodległość Naszej Ojczyzny.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy udali się pod budynek Szpitala Św. Rodziny. Zgromadzili się pod tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego aparatu represji. W budynku dzisiejszego szpitala w l. 1945 – 1947 znajdowało się więzienie Urzędu Bezpieczeństwa. Zamęczono tu, torturowano i zabijano Polaków, oskarżanych o działalność antykomunistyczną. W szpitalnym ogrodzie odkryto szczątki 26 zamordowanych osób. Wiemy jednak, że śmierć w tej katowni poniosło co najmniej kilkadziesiąt osób.

Tutaj uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć inscenizację przygotowaną przez przedstawicieli osadzonych z Aresztu Śledczego w Poznaniu, a następnie złożyli pod tablicą wiązanki kwiatów.

Tegoroczne obchody są tym bardziej ważne, że mają one miejsce w 2018 roku, jubileuszowym roku 100–lecia odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

Maciej Głębowski
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: