Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 8 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się na Targach {►WIDEO, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 8 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się na Targach {►WIDEO, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
12-08-2018 20:11   Janusz Ludwiczak
Już po raz dziesiąty na MTP spotkali się Świadkowie Jehowy. W trakcie trzydniowego spotkania ponad 8 tysięcy osób brał udział we wspólnych modlitwach, śpiewach, a także sympozjach i wykładach biblijnych. Najważniejszym punktem był chrzest, polegający na całkowitym zanurzeniu w wodzie, który przyjęło 40 nowych wyznawców.

W tym roku Regionalny Kongres Świadków Jehowy odbył się pod hasłem "Bądź odważny!". W wydarzeniu wzięło udział ponad 8 tysięcy osób.

– W piątek w zgromadzeniu wzięło udział ponad 7 300 osób, dziś spodziewamy się ok. 8 tys., gdyż dla większości sobota jest dniem wolnym od pracy. Przyjechali świadkowie z całej Wielkopolski, ale również z Gorzowa i lubuskiego. Równocześnie kongres odbywa się w 12 innych miastach, m.in. Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie czy Chorzowie – wyjaśnia Mateusz Łosoś z biura prasowego Kongresu Regionalny Świadków Jehowy w Poznaniu.

W sobotę odbył się chrzest, który przyjęło 40 nowych wyznawców. Polega on na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

Pojawiają się opinie, że Świadkowie Jehowy to sekta.

– Takie opinie pojawiały się w I wieku w stosunku do pierwszych Chrześcijan. Gdyby wniknąć w samo znaczenie słowo sekta, to nie mamy przewodników. Naszym przewodnikiem jest Jezus Chrystus, czyli syn Boga, Jehowy i to jego uznajemy za Boga w naszej społeczności – przekonuje Mateusz Łosoś.

Świadkowie Jehowy nie mogą jednak oddawać i przyjmować krwi. Dlaczego?

– Jest to związane z poleceniem biblijnym, bożym. W Biblii już Izraelici mieli taki nakaz, aby unikać krwi. Świadkowie Jehowy chcą stosować się do wszystkiego co jest związane ze słowem bożym – tłumaczy Mateusz Łosoś.

Regionalny Kongres Świadków Jehowy zakończył się w niedzielę modlitwami, wspólnym śpiewaniem pieśni, prelekcjami filmowymi oraz publicznym wykładem biblijnym zatytułowanym: "Jak nadzieja zmartwychwstania dodaje odwagi?"

Kongres Świadków Jehowy odbył się na MTP już po raz 10. W lipcu 2009 roku ponad 23 tysiące osób z 236 krajów wzięło udział w Międzynarodowym Kongresie Świadków Jehowy, który odbył się w kilku pawilonach. Najwięcej gości przyjechało z Francji (ok. 1,7 tys. osób), Szwecji (1,1 tys. ) i Ameryki (ponad tysiąc wiernych). Przybyli również świadkowie Jehowy z Australii, Łotwy, Estonii czy Paragwaju. Przez cztery dni odbywały się konferencje, wykłady i spotkania modlitewne połączone ze śpiewem. Najważniejszym punktem Światowego Kongresu Świadków Jehowy był chrzest, który przyjęło ponad 200 osób. Od tego czasu spotkania świadków Jehowy odbywają się na MTP co roku. Wcześniej wydarzenie było organizowane na Stadionie Miejskim przy Bułgarskiej, jednak ze względu na przebudowę obiektu kongres przeniesiono na Targi i tak już pozostało.

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.

Kongres Świadków Jehowy, podczas którego odbył się chrzest transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacja wideo:


Komentarze (2)

15-08-2018 08:35:48
Nikt taki
To se basen zrobili na targach ;)
13-08-2018 07:10:32
Negatyw
Czyli lepiej zabić dziecko i żyć w zgodzie ze "słowem bożym"... (!!!). Czasami, nie ma innej drogi przy pewnych chorobach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sie

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Mobilna Scena Muzyczna w Parku Wilsona

21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: