Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę "Gratowóz" odwiedzi Łazarz i będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sobotę "Gratowóz" odwiedzi Łazarz i będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady
23-05-2018 18:37   Janusz Ludwiczak
Jak pozbyć się starego telewizora, niepotrzebnej pralki, przeterminowanych leków, zużytych baterii i akumulatorów czy farb? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy w sobotę pojawić się na ulicy Kolejowej lub Jarochowskiego, gdzie pojawi się "Gratowóz", czyli Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK).

W najbliższą sobotę, 26 maja Mobilny Punkt Selektywenego Zbierania Odpadów Komunalnych – MPSZOK (dawniej Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych) odwiedzi Łazarz i Grunwald. "Gratowóz" będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady, takie jak: zużyty sprzęt elektroniczny (np. telewizory, monitory, komputery, radia), zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane leki, a także farby, rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, tusze, farby drukarskie, kleje, detergenty czy odpady zawierające rtęć.

"Gratowóz" pojawi się na Łazarzu dwukrotnie - o godz. 8:00 stanie na ul. Sczanieckiej, przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego a o godz. 13:30 na placu przy ul. Kolejowej 37. Wcześniej o godz. 12:50 "gratowóz" będzie można znaleźć na placu przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Górczyńskiej.

Uwaga! Do "Gratowozu" nie można oddawać: materiałów zawierających azbest, odpadów w beczkach, dużych workach i skrzynkach, odpadów nieoznaczonych i wskazujących na źródło pochodzenia inne niż z gospodarstwa domowego, np. chemikalia nietypowe dla prac domowych: kwasy, zasady, sole chemiczne, odczynniki chemiczne z wyjątkiem utrwalaczy i wywoływaczy fotograficznych – zwłaszcza w dużych ilościach. Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów nie przyjmą również odpadów opon, odpadów wielkogabarytowych, odpadów ulegających biodegradacji, śmieci zmieszanych i segregowanych (papier, szkło i tworzywa sztuczne).

Harmonogram "Gratowozu" na Łazarzu – sobota, 26 maja 2018:
• 08:00-08:30 – ul. Sczanieckiej przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego;
• 12:50-13:20 – ul. Jarochowskiego przy Górczyńskiej (plac utwardzony);
• 13:30-14:00 – plac przy ul. Kolejowej 37.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: