Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lidia Dudziak nie będzie "jedynką"? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lidia Dudziak nie będzie "jedynką"?
17-05-2018 06:49   Janusz Ludwiczak
Wybory samorządowe jesienią, a już teraz trwa układanie listy komitetów wyborczych. Okazuje się, że "jedynką" PiS zamiast Lidii Dudziak ma być Jan Sulanowski, z kolei na liście PO zamiast Łukasza Mikuły na miejscu pierwszym ma znaleźć się kandydat Nowoczesnej.

Jak już informowaliśmy miejskich radnych będziemy wybierać tak jak do tej pory razem z Jeżycami, a także z Wildą. Do tej pory Łazarz znajdował się w okręgu wyborczym nr II wraz z Jeżycami, Ogrodami, a od ostatnich wyborów również z os. Stary Grunwald. Jednak ze względu na zmniejszenie liczby mieszkańców i zmianę ordynacji oraz zgodnie z kodeksem wyborczym będą musiały zmienić się granice okręgów wyborczych, dlatego Łazarz razem z Jeżycami i Wildą znajdzie się w okręgu I.

Tymczasem partie zaczynają układać już listy. Według "Głosu Wielkopolskiego" w okręgu I "jedynką" PiS-u ma być pochodzący ze Świerczewa radny Jan Sulanowski, który jest wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Poznania.

– Janek jest mocno wspierany przez posła Tadeusza Dziubę, z kolei Lidka przez "Solidarność". Wcześniej dostała propozycję startu do sejmiku, ale ją odrzuciła – mówi "Głosowi" jeden z polityków PiS.

Jan Sulanowski ma kandydować z Wildy, Łazarza i Jeżyc, gdyż okręg IV obejmie Świerczewo razem z Ratajami, Starołęką i Głuszyną, a tam startować mają radni Adam Pawlik, Przemysław Alexandrowicz i Zbyszko Górny.

Z kolei jak pisze "Gazeta Wyborcza Poznań" narasta konflikt w Platformie Obywatelskiej. O układ list kłócą się prezydent Jacek Jaśkowiak i przewodniczący PO Bartosz Zawieja. W zamian za poparcie Jaśkowiaka Nowoczesna chce otrzymać więcej "jedynek". Tym samym liderem listy w okręgu 1 miałby być kandydat Nowoczesnej, a nie Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania. Według informacji "Gazety Wyborczej" Bartosz Zawieja chciałby "dwójkę" dla Łukasza Mikuły.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci w ramach akcji "Lato w Ogrodzie Łazarz"

19

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLVI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20:30
Kino w bramie ul. Matejki 46
"Obywatelka Jane. Walka o miasto" - film dokumentalny

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Dzikie historie" - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

20

lip

do 21-07-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: