Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój, mistrzostwa instalatorów i żywe roboty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój, mistrzostwa instalatorów i żywe roboty
27-04-2018 04:14   Janusz Ludwiczak
Hydroball, czyli zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój bankowy, mistrzostwa Polski instalatorów, gadający robot czy auta ładowane na prąd pozyskany z energii słonecznej – to wszystko można było zobaczyć na Targach.

W tym tygodniu na MTP odbyły się Międzynarodowe Targi Energetyki "Expopower", Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej "Greenpower", Międzynarodowe Targi Instalacyjne "Instalacje", Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń "Securex" oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa "Sawo".

W poniedziałek na Targach można było stać się świadkiem napadu na konwój bankowy. W jednej ze studzienek kanalizacyjnych zamaskowani przestępcy umieścili ładunek wybuchowy, który miał na celu zatrzymać bankowóz. Nagle podjechali zamaskowani mężczyźni, którzy zatrzymują zakładnika i pod groźbą utraty życia próbują zmusić go do otwarcia tylnych drzwi bankowozu i wydania gotówki. W tym czasie na miejsce przybyli antyterroryści, którzy obezwładnili napastników.

Z kolei przez kolejne trzy dni na MTP odbywały się zawody Hydroball, które zostały reaktywowane po blisko 90 latach. W 1929 roku podczas Powszechnej Wystawy Krajowej rozegrano w Poznaniu strażackie zawody w piłce sikawkowej. Na targach "Sawo" reaktywowano je.

Zawody polegały na wrzuceniu do bramki przeciwników piłki o średnicy 1,5 metra za pomocą sikawek i ostrego strumienia wody.

Na Targach można było również podpatrzyć zmagania hydraulików i gazowników podczas 6. Mistrzostw Polski Instalatorów, zobaczyć robota, który potrafił mówić i śpiewać, a także reagować, gdy zabrało mu się rękę czy również zobaczyć jak działają auta elektryczne, które ładowane są za pomocą paneli pozyskanej z energii słonecznej.

Kolejne wystawy na MTP odbędą się w maju. Po długim weekendzie odbędą się Międzynarodowe Targi Spożywcze "Polagra Food", w ostatni weekend maja targi Fitness & Sport Park "Fit-Expo".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: